Pożyczka bez konta bankowego, czy można dostać pożyczkę nie mając rachunku w banku?

0

Pożyczki cieszą się dużą popularnością i nie od dziś wiadome jest, że może się o nie ubiegać praktycznie każdy, jeżeli spełnia określone wymagania. Jednym z nich najczęściej jest posiadanie kont aw banku, aby móc na nie przelać określoną kwotę. Co jednak, gdy ktoś takiego konta nie posiada? Czy jest możliwe otrzymanie pożyczki nie mając konta bankowego?

Czym jest pożyczka i jak ją dostać?

Pożyczka to bardzo popularna forma finansowania, która dostępna jest zarówno jako oferta banków, jak i licznych firm pozabankowych (parabanków). Łatwiej dostać pożyczkę niż kredyt, ponieważ ilość formalności do spełnienia jest znacznie mniejsza, a kryteria nie aż tak wygórowane. Zdarza się nawet, że wystarczy do jej otrzymania sam dowód i nic ponadto. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego, gdzie będziemy się starali o pożyczkę gotówkową, bo kryteria, jak i wysokość kwoty zapożyczenia może być inna. Warto przy tym wspomnieć, że cel pożyczki może być różny i my jako pożyczkobiorcy nie musimy go zdradzać. W ten sposób można zapożyczyć się nawet na kilkadziesiąt tysięcy

warto przeczytać:  Pożyczki online na raty - kto może otrzymać pożyczkę na raty przez internet?

Czy można dostać pożyczkę nie mając konta w banku?

Wymagania decydujące o tym czy otrzymamy pożyczkę, czy nie mogą być inne. Zazwyczaj oczekuje się potwierdzenia zdolności kredytowej (choć nie zawsze), stałości dochodów (regularne wpływy na konto), a także czystej historii kredytowej (BIK, KRD). Rzecz jasna wymagane jest również posiadanie konta bankowego, na które zostanie przelana kwota pożyczki. Co jednak zrobić, gdy konta w banku się nie posiada? Wbrew pozorom takie osoby istnieją i najczęściej są to ludzie starsi. Zdarza się też, że dana osoba, z jakiś powodów nie chce przelać pieniędzy na konto, choć je posiada. Czy jest możliwe otrzymanie czystej gotówki bez przelewu na konto? Jest nawet kilka opcji, z których korzystają instytucje pozabankowe!

Jak dostać pieniądze bez konta bankowego?

Wypłata pożyczki nie posiadając przy tym konta bankowego możliwa jest na kilka sposobów. Po pierwsze w niektórych placówkach finansowych możliwe jest wypłacenie gotówki od ręki, szczególnie jeżeli pożyczka dotyczy niewielkich kwot. Gdy więc potrzebujemy pieniędzy na teraz, takie rozwiązanie będzie jak najbardziej korzystne. Po drugie możliwe jest otrzymanie czeku na konkretną kwotę. Po podpisaniu umowy, otrzymuje się czek kurierem i po zweryfikowaniu tożsamości, można kwotę pożyczki wypłacić w banku pocztowym, a potem spłacać raty właśnie na poczcie. Warto przy tym pamiętać, że ta metoda jest obciążona dodatkową opłatą (Aasa) i wliczona jest w pierwszą ratę spłaty.

warto przeczytać:  Jak szukać pożyczki? porównywarki pożyczek czy wizyta w banku?

Pieniądze w ręce

Inną możliwością jest także gotówka dostarczana bezpośrednio do domu. Żeby ją otrzymać, wniosek o pożyczkę należy złożyć online, a po zweryfikowaniu tożsamości oraz zdolności kredytowej, następuje kontakt z konsultantem. Dopełnia się formalności, a potem do domu przychodzi pracownik firmy pożyczkowej, który przekazuje pieniądze. Pożyczkę spłaca się w ratach oddając ją przedstawicielowi placówki finansowej, którzy będzie przychodził po ich odbiór. To niestety wiąże się z dodatkowymi opłatami, dojazd pracownika firmy jest wliczany w koszty.

Jakie są zalety i wady pożyczek bez konta osobistego?

Jeżeli chodzi o zalety to przede wszystkim z tej możliwości mogą skorzystać osoby, które z jakiś powodów nie posiadają konta w banku (np. osoby starsze), a pieniądze otrzymuje się od razu w formie gotówki, którą można rozdysponować natychmiast. Dodatkowo pieniądze można otrzymać w każdej palcówce pocztowej, możliwe jest nawet, zaciągnięcie pożyczki właśnie na poczcie.

Jeżeli chodzi o wady, to jest nim czek GRIDO (nowy system weryfikacji tożsamości), który jest płatny. Odbierając gotówkę, trzeba zapłacić (ok 13 złotych). Minusem może być też forma spłaty zapożyczenia – nie można tego zrobić online, więc trzeba chodzić na pocztę lub do oddziału banku (wyjątek: pożyczka z dostawą do domu, gdzie to pracownik przyjeżdża do klienta po odbiór rat).

warto przeczytać:  Jakie koszty wiążą się z pożyczkami przez Internet?

Gdzie można dostać pożyczkę bez konta w banku?

Jest to przede wszystkim możliwość dostępna wyłącznie w parabankach i to też nie wszystkich. Żeby wiedzieć, gdzie taką pożyczkę można dostać, najlepiej poszukać informacji w sieci, gdzie najłatwiej będzie znaleźć właśnie takie placówki. Inną opcją jest osobiste pójście do firmy pożyczkowej i zapytanie, czy uwzględniają oni taką możliwość.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.