Pożyczka konsolidacyjna — jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać?

0

Kiedy okazuje się, że kolejne raty do zapłaty przerastają Twoje możliwości, dziura w domowym budżecie stopniowo rośnie pomyśl o konsolidacji dotychczasowych długów. To czasem jedyna rozsądna opcja kiedy czujesz, że finansowy grunt usuwa Ci się spod nóg. Poniżej kilka wskazówek na temat warunków jakie musisz spełnić chcąc ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną.

Pożyczka konsolidacyjna – czym jest?

Kiedy większą część Twojego wynagrodzenia musisz przeznaczyć na raty zaciągniętych kredytów i pożyczek powinieneś szybko poszukać rozwiązania, które pozwoli Ci odzyskać spokój i finansowe bezpieczeństwo. Często jedynym wyjściem z awaryjnej sytuacji jest konsolidacja zobowiązań, która umożliwi kumulację wszystkich dotychczasowych długów.

Pożyczka konsolidacyjna jest celowym produktem finansowym przeznaczonym na spłatę wybranych kredytów i pożyczek. Musisz jedynie wskazać, które zobowiązania zamierzasz scalić, nie ma bowiem wymogu łączenia wszystkich zadłużeń, z którymi zalegasz. Dzięki takiej koncepcji wychodzenia z zadłużeń możesz regulować swoje zobowiązania pojedynczym długiem. Pożyczka konsolidacyjna pozwoli połączyć kilka zobowiązań w jedno, co przyniesie ulgę Twojemu domowemu budżetowi. Zamiana wszystkich rat w jedną, niższą niż suma dotychczasowych, obniży miesięczne wydatki.

warto przeczytać:  Chwilówka czy pożyczka ratalna – którą i kiedy wybrać?

Musisz jednak pamiętać, że w ten sposób najprawdopodobniej zwiększysz koszty pożyczkowania, ponieważ sumując wszystkie raty i prowizje za udzielenie pożyczki konsolidacyjnej generujesz dodatkowe koszty. Pamiętaj, że jeżeli wydłużeniu ulegnie też okres spłaty zadłużenia Twoje oszczędności będą jedynie pozorne, bowiem pozostaniesz z długiem o kilka lat więcej.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

Pożyczka konsolidacyjna to oferta banków i prywatnych firm pożyczkowych. Jeżeli zamierzasz połączyć swoje długi bankowym produktem musisz koniecznie zadbać o swoją zdolność i historię kredytową. Bank odmówi Ci pożyczki konsolidacyjnej, jeżeli w Twoim raporcie BIK będą widniały negatywne wpisy dotyczące opóźnień i nieterminowych spłat. Kiedy Twoja zdolność kredytowa będzie niewystarczająca bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia w postaci nieruchomości, na której zostanie ustanowiona hipoteka.

Jeżeli zdecydujesz się połączyć swoje długi w prywatnej firmie masz szansę na pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. To alternatywa dla tych, którzy nie mają szans na konsolidację w banku, popularną ofertą parabanków jest pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek, gdzie przeszkodą nie jest zła historia zadłużeń w BIK ani brak płynności finansowej.

warto przeczytać:  Szybkie pożyczki dla firm - czy są możliwe?

Dokumenty potrzebne do pożyczki konsolidacyjnej

Ubiegając się o pożyczkę konsolidacyjną powinieneś przygotować swój dokument tożsamości oraz zaświadczenia potwierdzające źródło dochodów. Musisz też przedłożyć dokumenty dotyczące konsolidowanych długów, potrzebne będą wszystkie umowy kredytów i pożyczek, które zamierzasz objąć pożyczką konsolidacyjną.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.