Pożyczka konsolidacyjna — jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać?

1

Kiedy okazuje się, że kolejne raty do zapłaty przerastają Twoje możliwości, dziura w domowym budżecie stopniowo rośnie pomyśl o konsolidacji dotychczasowych długów. To czasem jedyna rozsądna opcja kiedy czujesz, że finansowy grunt usuwa Ci się spod nóg. Poniżej kilka wskazówek na temat warunków jakie musisz spełnić chcąc ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną.

Pożyczka konsolidacyjna – czym jest?

Kiedy większą część Twojego wynagrodzenia musisz przeznaczyć na raty zaciągniętych kredytów i pożyczek powinieneś szybko poszukać rozwiązania, które pozwoli Ci odzyskać spokój i finansowe bezpieczeństwo. Często jedynym wyjściem z awaryjnej sytuacji jest konsolidacja zobowiązań, która umożliwi kumulację wszystkich dotychczasowych długów.

Pożyczka konsolidacyjna jest celowym produktem finansowym przeznaczonym na spłatę wybranych kredytów i pożyczek. Musisz jedynie wskazać, które zobowiązania zamierzasz scalić, nie ma bowiem wymogu łączenia wszystkich zadłużeń, z którymi zalegasz. Dzięki takiej koncepcji wychodzenia z zadłużeń możesz regulować swoje zobowiązania pojedynczym długiem. Pożyczka konsolidacyjna pozwoli połączyć kilka zobowiązań w jedno, co przyniesie ulgę Twojemu domowemu budżetowi. Zamiana wszystkich rat w jedną, niższą niż suma dotychczasowych, obniży miesięczne wydatki.

warto przeczytać:  Tani kredyt – co to znaczy? Czy możliwe, aby kredyt był tani?

Musisz jednak pamiętać, że w ten sposób najprawdopodobniej zwiększysz koszty pożyczkowania, ponieważ sumując wszystkie raty i prowizje za udzielenie pożyczki konsolidacyjnej generujesz dodatkowe koszty. Pamiętaj, że jeżeli wydłużeniu ulegnie też okres spłaty zadłużenia Twoje oszczędności będą jedynie pozorne, bowiem pozostaniesz z długiem o kilka lat więcej.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

Pożyczka konsolidacyjna to oferta banków i prywatnych firm pożyczkowych. Jeżeli zamierzasz połączyć swoje długi bankowym produktem musisz koniecznie zadbać o swoją zdolność i historię kredytową. Bank odmówi Ci pożyczki konsolidacyjnej, jeżeli w Twoim raporcie BIK będą widniały negatywne wpisy dotyczące opóźnień i nieterminowych spłat. Kiedy Twoja zdolność kredytowa będzie niewystarczająca bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia w postaci nieruchomości, na której zostanie ustanowiona hipoteka.

Jeżeli zdecydujesz się połączyć swoje długi w prywatnej firmie masz szansę na pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. To alternatywa dla tych, którzy nie mają szans na konsolidację w banku, popularną ofertą parabanków jest pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek, gdzie przeszkodą nie jest zła historia zadłużeń w BIK ani brak płynności finansowej.

warto przeczytać:  Czy można otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Dokumenty potrzebne do pożyczki konsolidacyjnej

Ubiegając się o pożyczkę konsolidacyjną powinieneś przygotować swój dokument tożsamości oraz zaświadczenia potwierdzające źródło dochodów. Musisz też przedłożyć dokumenty dotyczące konsolidowanych długów, potrzebne będą wszystkie umowy kredytów i pożyczek, które zamierzasz objąć pożyczką konsolidacyjną.

zobacz również
1 komentarz
  1. Patria mówi

    Czyli jak dobrze rozumiem to to samo co kredyt konsolidacyjny, tylko nazwa inna? Szkoda, liczyłam, że będzie to tańsza alternatywa, bo zawsze wydawało mi się, że pożyczki są korzystniejsze, chociaż patrząc na moje zadłużenie to sama nie wiem 😛

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.