Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny? Bank, parabank…

3

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy zaciągany na spłatę innych zobowiązań. Czasami jest on jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu kredytobiorca nie wpadnie w długi. Nie zawsze można jednak liczyć na kredyt konsolidacyjny w banku, czasem wymagania są zbyt wysokie. Gdzie więc wziąć kredyt konsolidacyjny? Jakie wymagania mają banki, a jakie parabanki czy firmy pożyczkowe?

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które przeznacza się na spłatę różnego rodzaju produktów finansowych. Skonsolidować można każdy kredyt, pożyczkę, a nawet kartę kredytową. Pozyskane w ten sposób środki spłacają kilka zobowiązań. Dzięki temu uzyskuje się jedną ratę i wydłużony okres kredytowania. To pozwala na regularną spłatę zobowiązania i uniknięcie zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny w banku

Wiele banków ma w ofercie kredyty konsolidacyjne. Warto jednak je wcześniej ze sobą porównać, by wybrać najlepszy produkt. Pomocne w tym są porównywarki kredytów konsolidacyjnych, za pomocą których można przeanalizować takie parametry jak RRSO, oprocentowanie, całkowitą kwotę do spłaty czy wysokość raty.

warto przeczytać:  Pożyczka przez internet w banku czy poza bankiem? Co i kiedy wybrać?

Nie każdy może jednak otrzymać taki kredyt konsolidacyjny w banku. Mimo, iż takie zobowiązania przeznaczane są na spłatę innych produktów finansowych po to, by nie doprowadzić do wpadnięcia w długi, banki sprawdzają dokładnie wnioskującego. Biorą pod uwagę jego zdolność kredytową, analizują BIK i KRD. Kredytu konsolidacyjnego w banku nie dostanie osoba, która ma negatywną historię kredytową, ale nie oznacza to, że nie ma innych możliwości, by taki produkt otrzymać.

Kredyt konsolidacyjny w parabanku lub firmie pożyczkowej

Kredyt konsolidacyjny w parabanku to zwykle mniej formalności (parabankowo.pl), podobnie jest w przypadku firm pożyczkowych. W ich przypadku produkty te nazywane są pożyczkami konsolidacyjnymi. Prywatne firmy często kierują się zasadą „minimum formalności”. Oznacza to, że często nie sprawdzają, czy dana osoba będzie w stanie spłacić taki kredyt. Nie zawsze sprawdzają zdolność kredytową, BIK czy KD. To sprawia, że pożyczkę konsolidacyjną może otrzymać również osoba zadłużona, która miała lub ma problemy ze spłatą zobowiązań. Należy jednak liczyć się z tym, że takie pożyczki mają wyższe RRSO niż produkty bankowe.

warto przeczytać:  Jak bezpiecznie wybierać pożyczki gotówkowe?

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia on spłatę różnych zobowiązań, co daje nie tylko 1 ratę do spłacania w miesiącu, ale też jest ona niższa. Osoby, które wiedzą, że mogą mieć niedługo problemy ze spłatą wszystkich kredytów, powinny zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ otrzymają niższą ratę, głównie przez to, że wydłuży się okres kredytowania. Wdzięki temu można uniknąć wpadnięcia w długi, co będzie z korzyścią na przyszłość, kiedy kredytobiorca będzie chciał zaciągnąć kolejne zobowiązanie, np. na zakup nieruchomości. Kredyt konsolidacyjny odciąża również w znacznym stopniu budżet i pozwala na regularną spłatę zobowiązania.

zobacz również
3 Komentarze
  1. Leon mówi

    Taki kredyt to za poważna sprawa, żeby ufać parabankom, które zatrudniają ludzi bez żadnego doświadczenia. Później trzeba ponieść konsekwencje ich błędów…

  2. Nikodem mówi

    Jak kredyt, to bank. To oczywiste. Nikt inny kredytu nie da. A jak konsolidować, to tylko w banku. Inaczej przecież to się nie opłaca. A i nie dajcie się namówić na mega wydłużanie spłaty, jak to niewiele zmienia.

  3. Oszczędna mówi

    Kredyt konsolidacyjny tylko i wyłącznie w banku, nie wyobrażam sobie, jakie koszty takiego kredytu byłyby w parabanku… Poza tym niespecjalnie ufam tego typu firmom.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.