kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny znajduje się w ofercie wielu banków. Pozwala na połączenie wielu zobowiązań w jedno. Jeśli wiesz, że będziesz mieć problemy ze spłatą rat – połącz wszystkie kredyty w jeden.

Wybierz kredyt konsolidacyjny dzięki porównywarce, wyślij wniosek przez internet i płać jedną ratę kredytu zamiast kilku!

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Konsolidacja kredytu jest to sposób na połączenie kilku zobowiązań w jedno. Na czym to polega? W sytuacji, w której posiadać kilka zadłużeń, np. pożyczek czy kredytów bankowych i musisz co miesiąc spłacać kilka lat, warto pomyśleć nad kredytem skonsolidowanym. To kredyt celowy, który przeznaczony jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań.

Co istotne, w ten sposób można połączyć różnego rodzaju zadłużenia – kredyty mieszkaniowe, samochodowe, a także limity na kartach kredytowych. Decyzja o tym, które z nich chcesz scalić, należy do Ciebie – nie musisz konsolidować wszystkich zobowiązań.

I choć jest to kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych trzeba pamiętać o tym, aby wniosek do banku o jego udzielenie wysłać zanim zaczniesz mieć problemy z płatnością dotychczasowych rat. Jeśli w Biurze Informacji Kredytowej znajdują się już informacje o zaległościach w spłatach, bank może nie udzielić Ci tej formy pomocy.

A jakie są korzyści z zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego? Z jednej strony jest to wygoda – zamiast pamiętać o kilku ratach, musisz regulować tylko jedną. Natomiast kluczową kwestią jest odciążenie domowego budżetu. W jaki sposób? Najczęściej miesięczna kwota do spłaty jest niższa, niż suma dotychczasowo spłaconych rat. Zwykle można też liczyć na korzystniejsze oprocentowanie. Jest to związane z wydłużeniem okresu spłaty.

Oczywiście trzeba mieć też świadomość tego, że im dłużej spłacasz kredyt, tym ostateczny koszt zobowiązania staje się wyższy. Jest to wada kredytu konsolidacyjnego, z której musisz zdawać sobie sprawę. Z drugiej strony jest to natomiast korzystny sposób na wyjście z długów i to bez pogorszenia swojej historii kredytowej. Warto jeszcze wiedzieć o tym, że decydując się na kredyt hipoteczny konsolidacyjny należy wcześniej sprawdzić, czy bank nie pobiera dodatkowych opłat za spłatę zobowiązania przed czasem.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Na początku warto poszukać kredytu konsolidacyjnego online – w jaki sposób jeszcze o tym napiszemy. Dzięki temu można w szybki i prosty sposób znaleźć najkorzystniejsze oferty. Lecz choć można złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny przez internet, to na późniejszym etapie jego weryfikacji bank może wymagać wizyty w swoim oddziale.

Oprócz wniosku, przygotować trzeba także inne dokumenty. Warto zgromadzić je wcześniej, ponieważ dzięki temu można przyśpieszyć cały proces. Co jeszcze będzie potrzebne? Przede wszystkim dowód osobisty oraz zaświadczenia o dochodach, które pozwolą na zweryfikowanie Twojej zdolności kredytowej. Najczęściej trzeba przedstawić informacje o wysokości oraz źródle wynagrodzenia.

Bank będzie wymagać również dostarczenia informacji o kredytach, które chcesz skonsolidować. Dlatego potrzebne będą umowy kredytowe wybranych zobowiązań. Ponadto konieczny może być harmonogram spłat czy też zaświadczenie o aktualnym zadłużeniu. Dzięki temu bank będzie mógł sprawdzić, w jakiej wysokości potrzebujesz środków.

A czy można uzyskać kredyt konsolidacyjny bez BIK dla zadłużonych? Banki przyznając tak wysokie zobowiązania zawsze sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników – jeśli posiadasz negatywną historię kredytową, trudno będzie Ci pozytywnie przejść proces weryfikacji. Rozwiązaniem mogą być pożyczki konsolidacyjne oferowane przez parabanki, choć nierzadko mają one mniej atrakcyjne warunki.

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Obecnie znalezienie najtańszego kredytu konsolidacyjnego nie jest trudnym zadaniem – wystarczy skorzystać z dostępnych narzędzi internetowych. A co masz do wyboru? Porównywarkę i kalkulator kredytu konsolidacyjnego oraz rankingi, które publikowane są w różnych serwisach.

Porównanie kredytu konsolidacyjnego najlepiej rozpocząć od skorzystania z kalkulatora. Wystarczy wpisać kilka podstawowych danych, takich jak liczba i wysokość zadłużeń, aby wygenerować adekwatną listę wyników. Oferty banków przedstawiane są w ujednolicony sposób, dzięki czemu łatwiej jest się zorientować w warunkach.

Znaleźć możesz także ranking kredytów konsolidacyjnych. To zestawienie przygotowywane przez ekspertów, w którym porównywane są aktualne warunki proponowane przez różne banki. Rankingi najczęściej tworzone są co miesiąc, trzeba więc sprawdzać, czy są bieżące. Oferty tak szybko się zmieniają, że przeglądanie zestawień sprzed kilku miesięcy może wprowadzać w błąd.

Kredyt konsolidacyjny dla firm

W ofertach banków znaleźć można także kredyt konsolidacyjny dla firm, nie tylko dla osób prywatnych. Jak z tego skorzystać? Również można złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny przez internet, aczkolwiek inne będą dokumenty wymagane do weryfikacji zdolności kredytowej.

W wielu sytuacjach jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ pozwala zwiększyć kontrolę nad finansami firmy. Jednak i w tym wypadku należy zaznaczyć, że opcja ta jest dostępna tylko dla tych przedsiębiorców, którzy dotychczas nie mieli problemów ze spłacaniem rat.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób zastanawia się, czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny. Owszem, istnieje taka możliwość, choć nie jest zbyt często oferowana przez banki. Dotyczy to sytuacji osób, które zaciągnęły kredyt konsolidacyjny i dodatkowo inne zadłużenie. Gdy okaże się, że zbyt duże obciążenie dla ich budżetu, można połączyć oba zobowiązania. W tym wypadku trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bank będzie wnikliwiej sprawdzać Twoją historię kredytową, może okazać się też, że odrzuci Twój wniosek, ponieważ posiadana przez Ciebie zdolność do spłaty rat jest zbyt mała. Takie przypadki zawsze są rozpatrywane bardzo szczegółowo.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Kalkulator i porównywarka kredytów konsolidacyjnych ułatwi Ci znalezienie korzystnej oferty. Dzięki temu można w kilka minut sprawdzić, jakie warunki są obecnie oferowane przez banki i gdzie są one najbardziej atrakcyjne.

Każdy bank, przed podjęciem decyzji, dokładnie sprawdza swoich klientów, dlatego zawsze trzeba będzie dostarczyć wymagane dokumenty. Trudno jest więc mówić o tym, gdzie najłatwiej jest dostać kredyt konsolidacyjny – wszystko zależy od Twojej zdolności. Jest jednak kilka ofert, które można wziąć pod uwagę podczas poszukiwań.

W swojej ofercie kredyt konsolidacyjny ma Alior Bank. Dzięki niemu można uzyskać środki w wysokości nawet do 200 tys. zł. Co ciekawe, w Alior Banku można też od razu uzyskać dodatkową gotówkę na niezbędne wydatki.

Przez internet złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny w mBanku. Okres spłaty zadłużenia wynosi 96 miesięcy i tak jak w poprzednim przypadku, również możesz wnioskować pieniądze na dowolny cel. Co istotne, umowę należy podpisać w dowolnej placówce mBanku.

Kredyt konsolidacyjny w ING można uzyskać bez zbędnych formalności – bank ten informuje na swojej stronie, że nie wymaga od Ciebie dostarczenia dokumentów dotyczących konsolidowanych kredytów. A w ten sposób można połączyć aż do 7 zobowiązań.

Jeśli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w PKO to możesz uniknąć płacenia prowizji – dotyczy to kwot powyżej 50 tys. zł. I nie trzeba mieć konta osobistego w tym banku, aby otrzymać to zobowiązanie.