Jak wybrać bank, aby założyć konto, wziąć kredyt?

1

Chcąc założyć konto osobiste lub wziąć kredyt, konieczne jest wybranie odpowiedniego banku. Ofert rachunków bankowych i pożyczek nie brakuje, dobrze więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę, chcąc zdecydować się na długoterminowy produkt finansowy. Na co więc uważać wybierając bank, w którym weźmiemy kredyt lub założymy konto?

Jak wybrać bank?

Wybranie banku nie jest takie proste. Decydując się na konkretny produkt finansowy, warto sprawdzić co oferują różne instytucje. Ich oferty mogą różnić się między sobą opłatami, dodatkowymi korzyściami, bankowością mobilną, dostępnymi bankomatami i wpłatomatami itp. Wybór odpowiedniego banku uzależniony jest w znacznej mierze od tego, jaki produkt nas interesuje. Kredyt i konto dobrze mieć w jednym banku, wtedy formalności jest mniej i można liczyć na lepsze warunki.

Istotny w obecnych czasach jest dostęp do bankowości internetowej. Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie przelewów online, niektórzy na co dzień korzystają z bankowości mobilnej w aplikacji smartfonu. Warto zapoznać się z ofertami banków również pod tym względem. Niektóre platformy są bardziej intuicyjne, za ich pomocą można zlecić wykonanie przelewów, opłacić rachunki, a nawet wnioskować o kredyt. Dobrze też sprawdzić, czy dany bank ma możliwość płacenia BLIK-iem. To coraz powszechniejsza metoda płatności i coraz więcej banków ją dziś umożliwia i to bez dodatkowych opłat.

warto przeczytać:  Pożyczka online - co to jest, na jakich warunkach dostaniesz pożyczkę online?

Konto osobiste – w jakim banku?

Konto osobiste można właściwie założyć w każdym banku. Warto jednak zapoznać się ze szczegółami ofert i porównać je ze sobą. Pomocne w tym są rankingi kont osobistych z aktualnych miesięcy. Dzięki nim można zapoznać się z bieżącymi ofertami banków. Zazwyczaj w takich rankingach przedstawione są informacje odnośnie opłat za konto, opłat za kartę, opłat za wypłaty z krajowych bankomatów. Omówione są również dodatkowe korzyści, np. moneyback, brak opłat (po spełnieniu określonych warunków), bonus za przeniesienie konta itp.

Kredyt – w jakim banku?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w którym banku wziąć kredyt. Wiele zależy od tego, o jaki konkretnie produkt chcemy wnioskować. Może się okazać, że kredyt gotówkowy będzie miał lepsze parametry w banku X, ale kredyt hipoteczny będzie bardziej opłacalny w banku Y. Warto więc korzystać z porównywarek kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych, czy dla firm. Dzięki nim można sprawdzić oprocentowanie, RRSO, prowizje, wysokość rat czy całkowitą kwotę do spłaty.

Wybierając bank, w którym weźmiemy kredyt, warto przeanalizować dokładnie oferty. Może okazać się, że posiadanie innego produktu w tym banku obniży koszty zobowiązania. Banki często oferują lepsze warunki stałym klientom. Nie mając natomiast żadnego konta lub innego produktu finansowego, trzeba sprawdzić, jakie są opinie o danych bankach. Warto zapytać znajomych, gdzie mają założone konto osobiste, gdzie wzięli kredyt i czy są z tego banku faktycznie zadowoleni.

warto przeczytać:  Szybkie pożyczki pozabankowe dla firm – na jakich zasadach?
zobacz również
1 komentarz
  1. NortAlo mówi

    Jakoś nie jestem przekonany, że posiadając inny produkt w banku, otrzymamy mniejszy koszt na kredyt… Takie promocje tylko w sklepach, ale nie w bankach moim zdaniem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.