Szybkie pożyczki dla firm – czy są możliwe?

2

Chcąc rozwinąć swoja firmę lub poradzić sobie z chwilowymi problemami finansowymi , przedsiębiorcy potrzebują czasem dodatkowych pieniędzy, które pozwolą im utrzymać swój biznes w dobrej kondycji. Gdzie szukać takiej pomocy? Pożyczek firmom udzielają zarówno banki, jak i pozabankowe firmy finansowe. Co zatem zrobić aby otrzymać szybką pożyczkę dla firmy?

Pożyczki dla firm

Zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą korzystać z szybkich pożyczek przez internet. Firmy pozabankowe mają specjalne oferty dla przedsiębiorstw. Do wyboru są bardzo popularne chwilówki oraz pożyczki ratalne, które są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla firm. Biorąc pod uwagę, że nie każdy spełnia warunki stawiane przez banki, oferty parabanków są kuszącą propozycją, jednak najpierw należy dokładnie zapoznać się z umową, jaką należy podpisać, aby dostać potrzebne pieniądze.

Jeśli podejdziemy do tematu rozważnie i dokładnie zapoznamy się z warunkami udzielenia oraz spłaty pożyczki online, to może to być bardzo skuteczna forma pomocy w przypadku chwilowego braku płynności finansowej, czy nagłych wydatków.

warto przeczytać:  Pożyczki online bez BIK - ile pieniędzy i na jak długo można pożyczyć?

Czy istnieje kredyt dla firm bez BIK?

Co jakiś czas możemy spotkać się z reklamami parabanków, które obiecują kredyty dla firm przez internet. Trzeba w tym miejscu jednak zaznaczyć, że firmy pozabankowe nie mogą udzielać kredytów, a jedynie pożyczki. Wynika to z faktu, iż nie są objęte prawem bankowym, co ma swoje wady i zalety.

Z jednej strony skutkuje to dużo wyższymi kosztami udzielania pożyczki, z drugiej znacznie łatwiej ją otrzymać, gdyż firmy pozabankowe nie muszą tak dokładnie sprawdzać historii ani zdolności kredytowej swoich klientów jak banki. Ryzyko niewypłacalności ze strony pożyczkobiorców rośnie, jednak nie jest ono tak duże, gdyż parabanki udzielają szybkich pożyczek dla firm na mniejsze kwoty niż ma to miejsce w przypadku większości kredytów bankowych.

Na co uważać biorąc pożyczki przez internet?

W pierwszej kolejności warto poszukać informacji na temat firmy, której oferta jest dla nas atrakcyjna. W przypadku pożyczek warto korzystać z usług parabanków, które są sprawdzone i mają dobre opinie. Drugą bardzo istotną kwestią jest ustalenie terminu zwrotu szybkiej pożyczki online, gdyż spłata zobowiązania w późniejszym terminie zazwyczaj związana jest z dodatkowymi kosztami, których lepiej uniknąć. Szukając najszybszej pożyczki online warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakie mogą być konsekwencje niedotrzymania terminów zawartych w umowie.

warto przeczytać:  Pożyczka czy kredyt gotówkowy? Sposoby na uzyskanie szybkiej gotówki

Porównując błyskawiczne pożyczki online nie wolno opierać się wyłącznie na informacjach dotyczących wysokości oprocentowania. Parabanki udzielając pożyczek liczą się z ryzykiem braku spłaty zobowiązań przez pożyczkobiorców i rekompensują je sobie nakładając bardzo wysokie opłaty dodatkowe na swoje produkty finansowe. Chodzi tutaj o różnego typu prowizje, opłaty za weryfikację wniosku czy też przystąpienie do zobowiązania. Z dodatkowymi kosztami wiąże się również bardzo często wcześniejsza spłata pożyczki.

zobacz również
2 Komentarze
  1. Alicja mówi

    Firmy niestety również mogą korzystać z chwilówek, co widać na przykładzie warszawskich szpitali. Są zadłużone i głównie chodzi tutaj o zobowiązania w postaci takich szybkich pożyczek.

  2. biznessss mówi

    Wydaje mi się, że banki mają całkiem korzystne oferty dla firm, wobec tego uważam, że lepiej do nich zgłaszać się po pomoc finansową. Chyba, że firma jest już zadłużona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.