Pożyczka a brak pracy. Czy można dostać pożyczkę dla bezrobotnych?

0

Czy dostaniesz pożyczkę, jeżeli nie masz pracy? Jakie są oferty pożyczkowe dla bezrobotnych? Pora to sprawdzić!

Gdzie szukać pożyczki dla bezrobotnych?

Jeśli jesteś bezrobotny, raczej nie masz co myśleć o pożyczce w banku. Banki jako instytucje zaufania publicznego stosują dość surowe procedury weryfikacyjne. Wymagają przedstawienia zaświadczeń o dochodach lub zatrudnieniu (co przecież w twoim wypadku odpada), a także sięgają do danych z baz takich jak Biuro Informacji Kredytowej, aby poddać ocenie zdolność kredytową klienta. Na zdolność kredytową wpływają zobowiązania finansowe, jakie zaciągałeś w przeszłości, i to, czy spłacałeś je w terminie, ale także czynniki takie jak posiadanie źródła stałych dochodów. Jak widzisz, sytuacja nie rokuje dobrze, kiedy nie masz pracy.

A zatem bank odpada. Co pozostaje? Możesz o pożyczkę ubiegać się w jednej z instytucji pozabankowych, takich jak firmy pożyczkowe i parabanki. One nie przeprowadzają tak restrykcyjnego przesiewu klientów. Często nie wymagają przedstawienia zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach, ani nie sprawdzają danych z BIK.

Oczywiście nie dotyczy to każdej firmy, ale nawet te, które sprawdzają dane w Biurze Informacji Kredytowej i Krajowym Rejestrze Dłużników, nie przywiązują do tej kwestii aż tak dużej wagi i nie uzależniają od niej w pełni decyzji o przyznaniu pożyczki. Biorą pod uwagę też inne czynniki.

warto przeczytać:  Kredyt gotówkowy a pożyczka – jakie różnice?

Jak działają pożyczki dla bezrobotnych?

Ubieganie się o taką pożyczkę to stosunkowo prosta procedura. Wniosek należy złożyć w siedzibie firmy pożyczkowej albo na odpowiedniej stronie internetowej. Oczywiście dla większości ta druga opcja jest wygodniejsza, jednak może będziesz miał jakieś istotne pytania związane z pożyczką i jej warunkami, a w takim wypadku warto wybrać się osobiście do siedziby firmy, by rozwiać swoje wątpliwości.

Na ogół nie trzeba długo czekać na rozpatrzenie wniosku. Zwłaszcza w przypadku pożyczek online decyzja zapada szybko, nawet już w ciągu kilkunastu minut.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Przede wszystkim oczywiście potrzebny jest wniosek o pożyczkę. Należy w nim zawrzeć takie dane jak imię i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania lub zameldowania, numer telefonu, a w przypadku gdy składamy wniosek online, również numer konta bankowego. Oprócz tego trzeba będzie przedstawić dowód osobisty, aby potwierdzić swoją tożsamość i zawarte we wniosku dane.

Pożyczka dla bezrobotnych – co jeszcze warto wiedzieć?

Na jak długo można pożyczyć pieniądze? Otóż pożyczka dla bezrobotnych jest zobowiązaniem krótkoterminowym. Ale to, jak krótki będzie to termin, zależy od konkretnego pożyczkodawcy i jego oferty, Okres ten może wynosić zaledwie 15 dni w przypadku pewnych ofert, a w przypadku innych może sięgnąć nawet 3 lat.

warto przeczytać:  Jak i gdzie ubiegać się o szybką pożyczkę przez internet?

Oczywiście dla każdego, kto bierze pożyczkę, bardzo ważną kwestią jet jej kwota. Pożyczki dla bezrobotnych dotyczą z reguły niewielkich sum. Zamykają się w przedziale od 100 zł do kilkunastu tysięcy zł.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.