Kredyt, pożyczka bez BIK – gdzie i jak otrzymać?

1

Temat pożyczek i kredytów jest bardzo często poruszany, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych form pozyskiwania pieniędzy. Ich typów jest wiele, jednak ich uzyskanie często wiąże się ze sprawdzaniem historii kredytowej. Czy da się tego uniknąć? Co warto wiedzieć o pożyczkach i kredytach bez BIK i gdzie można je dostać?

Czym jest BIK?

Warto zacząć od podstaw, czyli wyjaśnienie czym jest BIK i dlaczego jest tak istotny przy próbie uzyskania kredytu lub pożyczki. Jak wiadomo, aby otrzymać pieniądze czy to w banku, czy firmie pozabankowej, należy wykazać się odpowiednią historią kredytową. Tutaj właśnie wkracza osławiony BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, którego zadaniem jest gromadzenie, przetwarzanie oraz udostępnianie informacji o dłużnikach. Na ich podstawie, placówki finansowe są w stanie sprawdzić czy klient starający się o pożyczkę jest wiarygodny, czy brał w przeszłości kredyty i jak się zobowiązywał z tych zadłużeń – spłacał je terminowo, z opóźnieniem, a może ma na koncie niespłacone zobowiązania.

warto przeczytać:  Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem - czy to możliwe?

Historia kredytowa – pozytywna lub negatywna może znacząco wpłynąć na decyzję podejmowaną przez bank czy inną firmę finansową. Jeżeli twój BIK nie jest zbyt czysty, wówczas może pojawić się problem. Co wtedy? Rozwiązaniem może być kredyt czy też raczej pożyczka bez BIK, czyli bez weryfikacji historii kredytowej.

Pożyczka bez BIK – co warto wiedzieć?

Jak już wiesz, pożyczka bez BIK to nic innego, jak udzielenie zobowiązania finansowego bez sprawdzania rejestrów dłużników. Takie oferty można znaleźć na rynku, jednak są one dostępne wyłącznie w firmach pozabankowych – żaden bank nie udzieli ci ani kredytu, ani pożyczki bez weryfikacji. Samo zagadnienie też nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę, zanim się na to zdecydujesz. Kredyt i pożyczka bez BIK – jak dostać, co warto wiedzieć – czytaj na bez-bik.pl, stronie z artykułami poradnikowymi, poświęconymi właśnie ofertom finansowym bez weryfikacji. Wiedza to podstawa, aby uniknąć problemów ze spłatą zobowiązań i zadłużeniu.

warto przeczytać:  Kredyt a koronawirus. Co zmieniły banki w procedurach i kryteriach przyznawania kredytów?

Pieniądze w słoiku

Jak znaleźć kredyt, pożyczkę bez BIK?

Takich ofert nie brakuje i zdecydowanie najłatwiej jest skorzystać z porównywarek pożyczek, dostępnych w sieci. W ten sposób możliwe jest zweryfikowanie różnych firm, ich wymagań, a także kosztów samej pożyczki. Poszukiwania online są więc pod wieloma względami prostsze i wygodniejsze i dodatkowo pozwalają na sprawdzenie danej firmy, a także zapoznanie się z poszczególnymi opiniami klientów. Dzięki temu będziemy mogli podjąć jak najlepszą decyzję, która nie wpędzi nas w kolejne kłopoty.

Czy pożyczka bez BIK jest dla zadłużonych?

Teoretycznie tak, w praktyce nie do końca. Trzeba pamiętać, że każda firma pożyczająca pieniądze musi na tym zarabiać, a co za tym idzie, klient z długami, to klient ryzykowny. Dodatkowo BIK nie jest jedyną bazą danych o dłużnikach i często bywa tak, że gdy firma deklaruje niesprawdzanie BIK-u, może sięgać po inne źródła informacji, jak BIG, KRD czy ERIF. Oprócz tego takie pożyczki są także droższe od tych standardowych, ponieważ firmy w ten sposób chcą się zabezpieczyć i zneutralizować ryzyko.

Jak dostać pożyczkę bez BIK?

Otrzymanie pożyczki bez BIK jest stosunkowo proste i można to zrobić na kilka sposobów. Najprostszym i najszybszym będzie wysłanie wniosku online, drugim z kolei jest pójście bezpośrednio do placówki firmy i złożenie takiego wniosku osobiście. W obu przypadkach rozpatrywanie prośby, a także sama weryfikacja klienta są dosyć szybkie i zazwyczaj pieniądze otrzymuje się już w ciągu kilkunastu minut. Formalności jest niewiele, czasem wystarczy tylko dowód, rzadziej wymagane jest zaświadczenie o dochodach. Z racji szybkiego załatwiania sprawy, takie pożyczki najczęściej są na niewielkie kwoty do kilku tysięcy złotych i na krótki czas 0d 7 do maksymalnie 60 dni.

warto przeczytać:  Czy można otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?
zobacz również
1 komentarz
  1. Marian mówi

    Nooo powodzenia, jak firma nie sprawdza BIK to coś tu śmierdzi. Ja na pewno bym nie brał takiej pożyczki, nie chcę potem przez pół życia spłacać kilku tysięcy złotych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.