Jak szukać pożyczki? porównywarki pożyczek czy wizyta w banku?

2

Szukasz atrakcyjnej oferty pożyczki, ale liczba ofert Cię przerasta? A może byłeś w banku i doradca prawie przekonał Cię do ich produktu, lecz nadal masz wątpliwości? Wyjaśniamy, jak skutecznie i z korzyścią szukać pożyczki.

Jak wybrać pożyczkę?

Na początku mamy kilka informacji, które przydadzą Ci się, podczas szukania pożyczek. Najważniejsza z nich związana jest z tym, na co zwracać uwagę przeglądając oferty. Pewnie myślisz sobie, to oczywiste – oprocentowanie. A jednak nie. To, co powinno Cię interesować, to RRSO. Co się kryje za tym skrótem? Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. A żeby jeszcze uprościć, jest to wskaźnik, który uwzględnia dodatkowe koszty kredytu, związane z prowizją lub innymi opłatami. Ponadto bierze pod uwagę zmianę wartości pieniądza w czasie, co jest istotne w przypadku zobowiązań zaciąganych na raty.

Jakie to ma znaczenie? Może okazać się, że oferta o wyższym oprocentowaniu jest w rzeczywistości tańsza, ponieważ bank nie pobiera np. prowizji. I dzięki temu sumaryczne koszty są niższe.

Warto też wiedzieć, że całą procedurę, od wypełnienia wniosku o pożyczkę, po przelew środków na konto, można przeprowadzić przez internet, bez wychodzenia z domu. Niezbędne dokumenty wysyła się w formie zdjęć lub skanów drogą elektroniczną. Proste, prawda?

warto przeczytać:  Pożyczki online, jak szukać pożyczek online w sieci?

Porównywarka pożyczek na raty

Porównywarka pożyczek na raty jest to narzędzie internetowe, które w jednym miejscu zbiera informacje o produktach znajdujących się w ofercie różnych banków i parabanaków. To duże ułatwienie, ponieważ nie dość, że poszukiwania przeprowadzisz nie wychodząc z domu, to tak naprawdę musisz jedynie przeanalizować dane znajdujące się w jednym serwisie, a nie na kilkunastu stronach internetowych.

I aby szukanie było bardziej efektywne, możesz określić, ile ma wynosić kwota pożyczki, a także okres spłaty. Na tej podstawie porównywarka pokaże Ci tylko te wyniki, które spełniają podane kryteria.

Dowiesz się nie tylko o podstawowych warunkach zobowiązania, ale także o dokumentach, jakie są wymagane oraz… ile rzeczywiście będzie Cię kosztować pożyczka. Wskazywany jest koszt oraz całkowita sumę do spłaty. A gdy wybierzesz dany produkt, zostaniesz przekierowany na stronę, na której można złożyć wniosek. I jeśli dana oferta to umożliwia, wszystko załatwisz przez internet. Gdy konieczna będzie finalizacja umowy w oddziale, podpiszesz jedynie umowę i przedstawisz niezbędne dokumenty.

Oferty pożyczek w bankach

Jeśli cały proces przyznawania pożyczki można przeprowadzić przez internet, to wizyta w banku jest oczywistą stratą czasu. A co w sytuacji, gdy i tak należy udać się do oddziału, aby środki mogły zostać przyznane? Nie lepiej byłoby od tego właśnie zacząć? Niekoniecznie.

warto przeczytać:  Jakie koszty wiążą się z pożyczkami przez Internet?

Zaletą porównywarek jest to, że w jednym miejscu możesz przeanalizować wiele różnych ofert. Ich wyszukanie zajmie Ci maksymalnie minutę. A wyobrażasz sobie chodzić od jednego oddziału banku do drugiego i potem decydować na podstawie ulotek reklamowych lub nie zawsze prostych wyliczeń? No właśnie… Lepiej jest już udać się przygotowanym, by ewentualnie móc negocjować warunki oferty.

Porównywarka jest też narzędziem obiektywnym. Przedstawia rzeczywiste warunki ofert instytucji, które podjęły współpracę. Nie sugeruje, że jeden produkt jest lepszy od drugiego – przedstawia twarde dane. Natomiast doradcy w banku będzie zależeć na tym, abyś wybrał tę konkretną ofertę, ponieważ jeśli tak zrobisz, on na tym zyska prowizję. Nie w jego interesie będzie więc namawianie Cię do porównania warunków z konkurencją. A więc jak dla nas wybór jest oczywisty.

zobacz również
2 Komentarze
  1. Felicja mówi

    Pożyczka w banku? To się chyba kredyt nazywa. Pożyczka to w parabanku. Jednak z tych dwóch opcji, to najlepiej postawić na bank. Warunki bardziej korzystne.

  2. Jules mówi

    Wydaje mi się, że przy dobrej sprawdzonej porównywarce można sobie samodzielnie z wyborem pożyczki poradzić, nie trzeba nawet nikogo prosić o pomoc i rady 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.