Pożyczki gotówkowe: online, w oddziale, przez telefon czy do domu? Jak wziąć pożyczkę gotówkową?

1

W jaki sposób wziąć pożyczkę gotówkową – w oddziale firmy, przez internet lub telefon, a może z obsługą domową? Jakie są zalety i wady poszczególnych metod?

Co to jest pożyczka gotówkowa?

Kiedy potrzebujemy pieniędzy, jednym z możliwych sposobów ich pozyskania jest zaciągnięcie pożyczki. Pożyczka gotówkowa jest opisywana przez specjalistów m.in. w serwisie 17bankow.com, może ona być zaciągnięta na kilka sposobów. Jest to rodzaj kredytu konsumenckiego, zobowiązanie, które można wykorzystać na dowolne cele kredytowe. A zatem cel ten nie jest z góry określony jak w przypadku na przykład kredytów mieszkaniowych.

Pożyczka gotówkowa online

Wzięcie pożyczki przez internet to opcja, która dla wielu może być bardzo zachęcająca. Jej główną zaletą jest wygoda. Nie musimy udawać się do banku i zmagać z tym, co się z taką „wyprawą” wiąże. Nie trzeba więc przedzierać się przez miasto, wyszukiwać miejsca do parkowania, wystawać w kolejkach. Żeby wziąć pożyczkę online, nie musimy w ogóle wychodzić z domu. Wszystkie formalności można spełnić, siedząc przed komputerem.

warto przeczytać:  Pożyczka bez zaświadczeń: jakie warunki, jakie koszty, kto może ubiegać się o pożyczkę bez zaświadczeń?

Mniejsza ilość formalności (wzięcie pożyczki wymaga właściwie tylko wypełnienia formularza na stronie banku czy firmy pożyczkowej) sprawia, że cała procedura odbywa się szybko. To duży plus dla tych, którym zależy na czasie. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na „już”, może nam się nie uśmiechać wizja przechodzenia przez złożone formalności w banku. Pożyczka online pozwala sobie tego oszczędzić. Od momentu wypełnienia formularza do zapadnięcia decyzji w sprawie przyznania pożyczki mija nieraz ledwie kilkanaście minut i pieniądze od razu zostają przesłane na nasze konto.

Pożyczki online mogą też być tańsze niż ich odpowiedniki, ponieważ niektóre firmy oferują pierwszą pożyczkę za darmo. To oznacza, że będziemy musieli zwrócić jedynie pożyczoną kwotę, natomiast nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, takimi jak odsetki i prowizje.

Pożyczka gotówkowa w oddziale

Pożyczkę gotówkową można wziąć w stacjonarnym oddziale firmy pożyczkowej. To rozwiązanie, z którego korzystają osoby przywykłe do tradycyjnego sposobu pożyczania pieniędzy i wykazujące ograniczone zaufanie do załatwiania takich spraw przez internet. To również wyjście dla tych pożyczkobiorców, którzy nie mają dostępu do internetu lub nie są wystarczająco biegli w jego obsłudze.

warto przeczytać:  Pożyczka przez Internet - czy można wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Niestety biorąc pożyczkę w oddziale, trzeba nastawić się na więcej formalności, nieraz uciążliwych i czasochłonnych. Nie ma też co liczyć na darmową pożyczkę – pośrednicy z reguły takich nie oferują.

Pożyczka gotówkowa przez telefon

Szybko i wygodnie pieniądze można pożyczyć nie tylko przez internet. Jeżeli nie mamy internetu albo po prostu wolimy przy załatwianiu takich ważnych finansowych kwestii mieć kontakt z żywym człowiekiem, ale z drugiej strony nie mamy ochoty osobiście składać wizyty w oddziale, pożyczka przez telefon może być dobrym kompromisem. Procedura nie jest tak zautomatyzowana, jak w przypadku pożyczek online – fakt, że mamy kontakt z pracownikiem firmy pożyczkowej, otwiera nam drogę do negocjacji warunków.

Pożyczka do domu

Inną możliwą opcją jest pożyczka z obsługą domową. Na czym to polega? Otóż pracownik firmy pożyczkowej może osobiście dostarczyć nam pożyczoną kwotę, a przy spłacie odbierać od nas kolejne raty. A ponieważ pieniądze będą doręczane osobiście, a nie przelewem, zaciągnięcie takiej pożyczki nie wymaga posiadania konta bankowego. Jeżeli więc nie chcemy otwierać rachunku, taka pożyczka będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie się ona prawdopodobnie wiązać z podwyższonymi opłatami.

warto przeczytać:  Chwilówki online - na czym to polega?
zobacz również
1 komentarz
  1. znavca mówi

    Każda z tych opcji ma swoje zalety. ,Generalnie to jak chcemy wziąć pożyczkę zależy po prostu od nas samych. Ale fakt, biorąc pożyczkę w oddziale czy przez telefon, mamy możliwość negocjacji warunków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.