Pożyczka bez zaświadczeń: jakie warunki, jakie koszty, kto może ubiegać się o pożyczkę bez zaświadczeń?

0

Czasami stajemy przed koniecznością pożyczenia pieniędzy. Zazwyczaj w takiej sytuacji zwracamy się do banków. Niestety procedury kredytowe są dość czasochłonne i niejednokrotnie wymagają przedstawiania wielu zaświadczeń. Czy jest jakaś alternatywa? Oczywiście! Pożyczka bez zaświadczeń! Sprawdź, kto i jak może się o nią ubiegać.

Czym jest pożyczka bez zaświadczeń?

Pożyczka bez zaświadczeń to nic innego jak produkt finansowy, który oferują firmy pozabankowe. Dzięki temu, że działają na nieco innych zasadach niż banki, przychylniejszym okiem patrzą na klientów. Są w stanie pożyczyć pieniądze bez okazywania zaświadczeń o zarobkach. Dla wielu osób jest to zaleta, ponieważ nie chcą występować do szefa z prośbą o wystawienie tego typu deklaracji. Wolą, aby w firmie nikt nie wiedział, że starają się o pożyczkę. Właśnie dlatego dla tego typu osób jest to idealne rozwiązanie.

Plusów jest znacznie więcej. Przede wszystkim dzięki temu, że nie trzeba kompletować dokumentów potwierdzających zatrudnienie, wysokość miesięcznych dochodów czy wydatków, znacznie zaoszczędza się czas.

Często proces przyznawania tego typu wsparcia finansowego jest ekspresowy. Zwłaszcza, gdy interesujemy się pożyczkami przez internet bez zaświadczeń. Bardzo często wymagają one wypełnienia formularza online i wykonania przelewu weryfikacyjnego. Po krótkim czasie decyzja jest wydawana, a środki przelewane na konto. To nie tylko oszczędność czasu, ale i wygoda. Nie trzeba nigdzie wychodzić, dojeżdżać.

warto przeczytać:  Pożyczki dla bezrobotnych – o jakie pożyczki i kredyty może starać się bezrobotny?

Tego typu pożyczkę bez zaświadczeń można przeznaczyć na dowolny cel. Często samemu decyduje się o tym, ile się pożycza i na jaki czas, jakie mają być miesięczne raty.

Kto może ubiegać się o pożyczkę bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń są skierowane do osób, które są pełnoletnie. W praktyce przyznawane są osobom po 19. roku życia, w dodatku takim, które mają dochód. Każdy jednak powinien złożyć wniosek, jeśli potrzebuje gotówki. Być może zostanie on pozytywnie zaopiniowany.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Najczęściej, aby móc starać się o pożyczkę bez zaświadczeń, wystarczy posiadać dowód osobisty. Wypełnia się wniosek poprzez formularz online lub dzwoniąc na infolinię i podaje się swoje dane.

Pożyczki bez zaświadczeń udzielane są oczywiście po zweryfikowaniu wniosku. Jednak zanim jest on rozpatrywany, firma pożyczkowa musi upewnić się, że to osoba, której dane są na dowodzie, jest tą, która stara się o kredyt. Właśnie dlatego dokonuje weryfikacji. Najczęściej polega ona na tym, że pożyczkobiorca musi dokonać przelewu na konto pożyczkodawcy. Dane właściciela konta, z którego nadejdzie przelew muszą się zgadzać z tymi, które są na dowodzie i wniosku.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach a historia kredytowa

Niestety nie ma się co łudzić, że chcąc zaciągnąć pożyczkę bez zaświadczeń, nie trzeba martwić się historią kredytową. Jeżeli w przeszłości miało się problemy z terminowym regulowaniem należności, to trzeba się liczyć z tym, że będzie problem z przyznaniem kredytu. W Biurze Informacji Kredytowej (BIK) znajdują się informacje o dłużnikach, którzy mają problemy ze spłacaniem należności. Co więcej, z bazy jest się usuwanym dopiero po upływie 5 lat od uregulowania długu. W przypadku Krajowego Rejestru Długów (KRD) jest to znacznie szybsze, bo wynosi nawet 7 dni. Jednak warunek jest prosty – należy mieć spłacone zadłużenie.

warto przeczytać:  Jak wziąć pożyczkę będąc zadłużonym? 3 sposoby na gotówkę dla zadłużonych

Jak potwierdzić dochód starając się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Zapewne wiele osób nurtuje to, jak potwierdzić dochód, gdy chce się zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń. Przecież firma pożyczkowa musi mieć pewność, że będziemy mieli z czego spłacać zobowiązanie.

Okazuje się, że często w takich wypadkach wystarczyć może dokument potwierdzający zatrudnienie. Może być to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło. Są i takie firmy, które pożyczą pieniądze, gdy zaświadczy się, że prowadzi się własną działalność gospodarczą lub pracuje się dorywczo.

Dla wielu pożyczkodawców potwierdzeniem może być fakt, że pobiera się emeryturę, rentę, alimenty. W przypadku młodych osób może być stypendium. Niektóry firmom, aby wydać pozytywną opinię o udzieleniu pożyczki bez zaświadczeń, wystarczy sam wyciąg z konta. Warto wiedzieć, że są pożyczkodawcy, którym przedstawić można samo oświadczenie. Wypisując deklarację niejako zapewnia się, że znajdzie się środki na spłatę zobowiązania.

Jakie warunki ma kredyt online bez zaświadczeń?

Najczęściej mówi się o kredytach bez zaświadczeń, że są chwilówkami. Te jednak kojarzą się tylko z pożyczkami z krótkim, bo 30-dniowym okresem spłaty. Tymczasem okazuje się, że są i pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń. W zależności od tego, na jaką kwotę jest to zobowiązanie i jaki chce się mieć okres spłaty, raty są wyliczane proporcjonalnie.

warto przeczytać:  Kredyt konsolidacyjny a refinansowy - co i kiedy wybrać?

Jakie koszty pożyczek bez zaświadczeń?

W przypadku pożyczek bez zaświadczeń należy się liczyć z wysokimi kosztami. Tak, jak przy innych produktach finansowych, tak i tutaj trzeba opłacić oprocentowanie. W przypadku chwilówek jest ono dość wysokie. Jednak zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, nie może przekroczyć czterokrotności obowiązującej stopy lombardowej.

Oprócz oprocentowania, do kosztu pożyczki bez zaświadczeń doliczyć należy również prowizję za jej udzielenie. Każda firma ma swój schemat jej wyliczania. Czasami jest to procent liczony od pożyczonej kwoty, a czasami stała wysokość.

W sytuacji, gdy nie będzie możliwa spłata w terminie, wówczas można starać się przedłużyć czas. Jednak to kosztuje. Prolongata może mieć różną wysokość w zależności od tego, co zaproponuje firma.

Są i inne koszty, jednak zazwyczaj wynikają z niedotrzymania terminu spłaty zobowiązania. Chodzi o wszelkie przypomnienia SMS, listowne. Zdarzają się i opłaty za dostarczenie gotówki do domu czy rozpatrzenie wniosku.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń

A czy kredyt dla firm bez zaświadczeń jest możliwy? Oczywiście, że tak. Dzisiaj pożyczkodawcy wychodzą naprzeciw potrzebom i klientów prywatnych, i firmowych. Dzięki możliwości zaciągnięcia kredytu przez internet, znacznie łatwiej jest wziąć pożyczkę bez konieczności dostarczania zaświadczeń. Także, jeśli jest się przedsiębiorcą.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.