Szybkie pożyczki pozabankowe dla firm – na jakich zasadach?

1

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami, szczególnie finansowymi. Każdy przedsiębiorca wie, że bez pieniędzy nie będzie w stanie nie tylko rozwijać firmy, ale i w ogóle jej utrzymać. Jeżeli nie ma możliwości otrzymania dofinansowania do firmy, czy też otrzymania kredytu z banku, pozostaje jeszcze możliwość wybory szybkiej pożyczki dla firm.Jak jednak to zrobić?

Czym jest szybka pożyczka dla firm?

Pojęcie szybkiej pożyczki jest nam raczej doskonale znane, patrząc na to, jak wiele takich ofert możemy znaleźć. Jest to, rzecz jasna, przede wszystkim domena firm pozabankowych, które mają tę przewagę na bankami, że zdecydowanie łatwiej jest uzyskać pozytywną odpowiedź i co za tym idzie, potrzebne pieniądze. Jak sama nazwa wskazuje, ideą szybkiej pożyczki, jest niemalże natychmiastowe załatwienie sprawy i przy wykorzystaniu minimalnych formalności koniecznych do weryfikacji. Zazwyczaj oferty te kierowane są do osób prywatnych, jednak potrzeba jest matką wynalazków i z racji tego, że wiele firm i przedsiębiorstw miało problem z otrzymaniem kredytu, pojawiły się możliwości otrzymania szybkiej pożyczki dla firm, które ten problem omijają.

warto przeczytać:  Kredyt gotówkowy - na co można przeznaczyć?

Do kogo skierowana jest szybka pożyczka dla firm?

Ja sama nazwa wskazuje, oferta skierowana jest do firm, ale warto bardziej tę kwestię dookreślić. Przede wszystkim mogą się o taką szybką pożyczkę ubiegać te firmy, które nie mają szans na to, by uzyskać pozytywną odpowiedź na wniosek o kredyt w banku. Takie problemy mogą wynikać z różnych powodów i niekoniecznie świadczą o tym, że dana firma ma poważne problemy finansowe i chyli się ku upadkowi. Zasady przyznawania kredytów gotówkowych często są po prostu na tyle skomplikowane i wymagające, że wielu przedsiębiorców zwyczajnie nie ma ani sił, ani czasu na to, by szarpać się z bankami. Szybkie pożyczki gotówkowe ułatwiają sprawę, choć trzeba się mieć też na uwadze. Łatwiej, nie oznacza lepiej, a już z pewnością nie korzystniej.

Jak dostać szybką pożyczkę dla firm?

W przypadku kredytów gotówkowych, firmy najczęściej muszą spełnić szereg kryteriów, jak wyciąg z rachunku z ostatniego roku, zaświadczenie z ZUS i US, a także zapewnić zabezpieczenie w postaci ruchomości lub nieruchomości. Niestety dla wielu firm, szczególnie tych małych i niezbyt długo funkcjonujących na rynku mogą być to warunki nie do przeskoczenia. W przypadku szybkich pożyczek dla firm zasady ich przyznawania się mniej restrykcyjne i w zależności od firmy mogą się między sobą różnić. Czasem wymagana jest gwarancja w postaci osoby potwierdzającej, a czasem po prostu podstawowe dane i nic więcej. Formalności są minimalne i wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i czekać na decyzję. Najczęściej nie ma też potrzeby udowadniania swojej zdolności kredytowej, jak również pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w BIK.

warto przeczytać:  Szybka gotówka, czyli co wybrać gdy potrzebujesz szybkiej pożyczki?

Czy szybka pożyczka dla firm jest opłacalna?

Trzeba pamiętać o tym, że firmy pożyczkowe, choć mają mniej restrykcyjne przepisy względem banków, zazwyczaj są droższym wyborem, a koszty zaciągnięcia pożyczki często są na podobnym poziomie co w przypadku klientów indywidualnych. Firmy w tym przypadku nie mają zbyt wiele do powiedzenia, z możliwość negocjowania warunków jest rzadko dostępna, chyba że przy naprawdę dużych kwotach. Należy także bardzo uważać przy wyborze firmy pożyczkowej, ponieważ od tego może zależeć późniejsza płynność finansowa przedsiębiorstwa. Pożyczkodawcy chętnie pomagają firmom, ale najczęściej każą sobie za to słono płacić, dlatego wcześniej warto jest sprawdzić czy dana oferta rzeczywiście będzie dla nas korzystna.

Ile wynosi szybka pożyczka dla firm?

Nie ma tutaj określonej kwoty i tak naprawdę, wszystko będzie zależało od danej firmy i jej oferty. Zazwyczaj w ten sposób można ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 500 złotych do nawet 150 tysięcy złotych. Dokładne warunki przyznania, wysokość pożyczki i czas spłaty będzie wiązać się z wewnętrzną polityką firmy pożyczkowej.

warto przeczytać:  Szybkie pożyczki dla firm - czy są możliwe?
zobacz również
1 komentarz
  1. Ola mówi

    Takie szybkie pożyczki to przede wszystkim minimum formalności, dlatego firmy się na nie decydują. W bankach należy przedstawić więcej dokumentów, żeby dostać kredyt.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.