Pożyczki z obsługą domową – czym są, dla kogo są przeznaczone?

1

Pożyczkę jako jedną z najpopularniejszych ofert finansowych można otrzymać na kilka różnych sposobów, a firmy pożyczkowe najczęściej starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jeżeli chodzi o pożyczkę domową, z pewnością można zaliczyć ją do jednej z najstarszych typów ofert tego rodzaju. Czym ona jest? Kto może zdecydować się na pożyczkę z obsługą domową?

Czym jest pożyczka z obsługą domową?

Mówiąc najprościej, pożyczka z obsługą domową, zwana też popularnie pożyczką domową, jest rodzajem usługi finansowej udzielanej bezpośrednio w domu klienta. W ten sposób nie trzeba wychodzić z domu, w zamian przyjeżdża do nas przedstawiciel firmy razem z umową i na tej podstawie przekazuje nam pieniądze bezpośrednio do ręki. Kiedyś był to bardzo popularny sposób pozyskiwania pieniędzy, jednak w dobie internetu, jak również patrząc na ilość banków i firm finansowych, stała się ona zdecydowanie mniej standardową propozycją.

Jak otrzymać pożyczkę domową?

Żeby otrzymać pożyczkę z obsługą domową, przede wszystkim należy w pierwszej kolejności zorientować się, które z firm dają taką możliwość. Nie jest to standardowa propozycja instytucji finansowych, dlatego pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to weryfikacja dostępnych ofert pożyczek gotówkowych. W następnej kolejności należałoby zgłosić się do firmy, zazwyczaj w formie telefonicznej. Klient mówi czego chce, następnie firma dokonuje weryfikacji danych w określonym czasie, a potem do domu przyjeżdża konsultant razem z umową oraz gotówką. To właśnie w domu pożyczkobiorcy dokonują się wszystkie formalności, przy okazji można także wspólnie z doradcą dookreślić warunki zaciągnięcia pożyczki.

warto przeczytać:  Pożyczki pozabankowe - kiedy warto skorzystać?

Dla kogo pożyczka z obsługą domową?

Choć taka propozycja pożyczkowa wydaje się w dobie internetu dosyć dziwna, nadal cieszy się niemałą popularnością. Przy tego typu pożyczce, pieniądze otrzymuje się bezpośrednio do ręki, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie posiadają konta bankowego (np. osoby starsze), albo z pewnych powodów nie chcą, by pieniądze znalazły się na ich koncie, a chcą mieć gotówkę bezpośrednio do ręki. Z kolei zdecydowana większość ofert finansowych właśnie posiadanie konta bankowego wymaga, co w niektórych przypadkach może być kłopotliwą sytuacją.

Jakie są zalety i wady pożyczki domowej?

Jak każda podobna oferta i ta ma swoje zalety i wady. Największym plusem tej możliwości jest przede wszystkim fakt, że otrzymujemy pieniądze bezpośrednio do ręki, nie są to liczby na koncie, a realna gotówka. Inną zaletą jest to, że wszystkie formalności możemy załatwić w domu, a przedstawiciel firmy sam do nas przyjeżdża. Poza tym, jest to dobra opcja dla osób nieposiadających kont bankowych i takich, które nie chcą przelewów. To też dobre rozwiązanie dla osób starszych, które nie mają już sił na wychodzenie z domu, a także nie czują się pewnie w obsłudze komputera.

warto przeczytać:  Pożyczka czy kredyt? Co wybrać kiedy szybko potrzebujesz gotówki?

Jakie są wady? Po pierwsze trzeba pamiętać, że ten rodzaj pożyczki gotówkowej wiąże się z większymi kosztami, ponieważ firmy biorą pod uwagę zarówno czas jaki pracownik poświęci na dojazd do klienta, jak i same koszty takiego dojazdu. Poza tym ten typ pożyczek nie jest tak szybki jak inne oferty finansowe, ponieważ klient musi poczekać na osobiste pojawienie się doradcy finansowego, który da mu pieniądze. Czas oczekiwania może potrwać nawet tydzień w zależności od firmy pożyczkowej.

Jak spłaca się pożyczkę domową?

Spłata pożyczki domowej odbywa się na tej samej zasadzie, co zawieranie umowy, to znaczy, że pracownik firmy przyjeżdża bezpośrednio do klienta, by odebrać należność. Jeżeli jest to pożyczka rozłożona w ratach, takie wizyty są częstsze, nawet każdego miesiąca przez określony w umowie czas. To oznacza, że momencie nadchodzącego terminu spłaty, klient musi mieć przy sobie odliczoną kwotę pożyczki lub jej raty.

zobacz również
1 komentarz
  1. ostrożna mówi

    z tego co kiedyś czytałam, to to się w ogóle nie opłaca. do takiej pożyczki trzeba też doliczyć koszt dojazdu itd., dlatego najczęściej jest ona po prostu droższa. no i trzeba wpuścić obcą osobę do własnego domu, ja bym się chyba na to nie zdecydowała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.