Pożyczki online bez BIK – ile pieniędzy i na jak długo można pożyczyć?

0

Szybkie pożyczki online bez BIK są bardzo popularnym produktem finansowym. Decydują się na nie głównie osoby, które nie mają możliwości otrzymania kredytu w banku lub potrzebują pieniędzy tak szybko, że skomplikowane procedury i załatwianie formalności jest dla nich stratą czasu. Na jakich zasadach można otrzymać taką pożyczkę? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Czym jest pożyczka online bez BIK?

Pożyczki online bez BIK są bardzo często określane również jako kredyty bez BIK online czy kredyty pozabankowe bez BIK online. Najprościej rzecz ujmując jest to określenie pożyczek, które udzielane są przez instytucje finansowe nazywane również parabankami, bez względu na to, czy finanse klienta są obciążone innymi zobowiązaniami. Oznacza to, że firmy te nie sprawdzają naszej historii kredytowej, bardzo często nie weryfikują także zdolności kredytowej. Pożyczki online bez BIK i KRD charakteryzują się również tym, że zostają bardzo szybko udzielane (nawet w przeciągu godziny od momentu złożenia wniosku).

warto przeczytać:  Umowa o szybką pożyczkę – czy można odstąpić od umowy?

Ile możne wynosić pożyczka online bez BIK i zaświadczeń?

Firm udzielających pożyczek pozabankowych bez BIK online jest obecnie na rynku bardzo dużo. W związku z tym duża jest także między nimi konkurencja oraz ilość ofert, w których możemy wybierać. Przy podjęciu właściwej decyzji bardzo pomocne są strony internetowe, na których możemy poznać szczegóły ofert, a także przejrzeć ranking pożyczek online bez BIK. Jeśli chodzi o konkretne kwoty, to większość parabanków oferuje pożyczki w wysokości od kilkuset do nawet sześciu tysięcy złotych. Zdarza się, że pierwsza zaciągana przez nas pożyczka może wynosić maksymalnie np. 1000 zł, natomiast kolejne będą już znacznie wyższe, pod warunkiem, że zawsze oddajemy pieniądze w wyznaczonym terminie.

Na jak długo można wziąć pożyczkę online bez BIK?

Kwestia terminu spłaty tego typu zobowiązania finansowego jest bardzo istotna, gdyż jeśli go przekroczymy, mogą spotkać nas przykre konsekwencje. Wiele parabanków oferuje szybkie pożyczki online bez BIK na okres 30 dni, jest to najczęściej spotykany czas spłaty zadłużenia. Coraz więcej pojawia się także pożyczek długoterminowych bez BIK online, których termin spłaty wynosi nawet do 36 miesięcy. Zdarzają się również oferty na bardzo krótki czas, nawet 15 dni, dlatego warto zwracać na ten warunek szczególną uwagę.

warto przeczytać:  Jak wziąć pożyczkę będąc zadłużonym? 3 sposoby na gotówkę dla zadłużonych

Czym różni się pożyczka od kredytu bez BIK-u online?

Choć w ofertach firm pozabankowych możemy spotkać obie nazwy, to są to dokładnie te same produkty finansowe. Prawdopodobnie chodzi wyłącznie o skojarzenia, jakie wywołuje w nas nazwa “pożyczka” oraz “kredyt”. Hasła reklamowe typu “kredyt online bez wychodzenia z domu bez BIK” mają skłonić do zainteresowania się ofertą osoby, które starają się lub planują wystąpić z wnioskiem o kredyt do zwykłego baku. Niektóre firmy oferują także swoim klientom kredyty bez BIK-u online na raty, które znacznie różnią się od ofert pożyczek. Przede wszystkim wydłużony jest okres spłaty zadłużenia, a do tego nie musimy oddawać za jednym razem całej sumy. Tego typu produkty dużo bardziej przypominają prawdziwe kredyty.

zegarek i banknoty

Na co zwracać uwagę biorąc pożyczkę pozabankową?

Decydując się na skorzystanie z oferty parabanku musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii. Przede wszystkim warto zapoznać się z rankingiem pożyczek online bez BIK, o czym już wspominaliśmy. Porównując oferty różnych firm, powinniśmy brać pod uwagę wszystkie koszty związane z wzięciem pożyczki, a więc prowizje, koszty operacyjne oraz oprocentowanie.

warto przeczytać:  Kto może starać się o pożyczkę bez BIK?

Gdy już wybierzemy ofertę naszym zdaniem najbardziej korzystną, należy bardzo wnikliwie przeczytać warunki umowy, którą podpisujemy z firmą udzielająca pożyczki. Istotne są zwłaszcza konsekwencje związane z przekroczeniem terminu spłaty zadłużenia. Bardzo często stosowane są różne kruczki, które mają nas zmylić co do daty zwrotu pieniędzy po to, abyśmy musieli pokryć dodatkowe koszty.

Choć wielu osobom wydaje się, że firmy udzielające pożyczek online bez BIK i zaświadczeń muszą mieć ogromne zaufanie do swoich klientów, wcale tak nie jest. Nawet jeśli deklarują one, że nie sprawdzają baz takich jak BIK i KRD, bardzo często do nich zaglądają, co nie zmienia faktu, że szansa na otrzymanie pożyczki i tak jest znacznie większa niż w przypadku wnioskowania w normalnych bankach. Poza tym ryzyko udzielania pożyczek osobom, które mają nieczystą historię kredytową parabanki rekompensują sobie bardzo wysokimi opłatami oraz oprocentowaniem, które znacznie przewyższa to, które musielibyśmy zapłacić w zwykłym banku.

Reasumując pożyczki online bez BIK to łatwa gotówka, którą możemy otrzymać bez załatwiania wielu formalności, jednak musimy przy tym pamiętać o krótkim terminie zwrotu pieniędzy, a także o tym, że w wielu przypadkach zobowiązani jesteśmy do spłacenia wielokrotności zaciągniętego długu.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.