Pożyczki dla firm – jak działa kredyt w koncie firmowym?

2

Prowadzenie działalności gospodarczej jest trudnym zadaniem. Przede wszystkim z uwagi na finanse. Trzeba zachować balans pomiędzy wydatkami i przypływami. Zdarza się jednak, że z różnych powodów z płynnością finansową nie jest za dobrze. Wówczas pomocna może być pożyczka. Jak wziąć kredyt w koncie firmowym?

Kredyt w koncie firmowym

Każde przedsiębiorstwo musi mieć otwarte konto w banku. Dzięki niemu możliwe jest oddzielenie pieniędzy firmowych od prywatnych, ale nie tylko. Najlepsze konto firmowe to takie, które jest darmowe. Znalezienie takiego rachunku nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Często banki organizują akcje promocyjne. Da się znaleźć darmowe konta firmowe, które można bezpłatnie założyć i prowadzić. Jak ich szukać? Bezpłatne konto firmowe wybierz z pomocą rankingu na ZgarnijPremie.pl, gdzie możesz je porównać w łatwy i szybki sposób oferty wielu banków.

Z punktu widzenia kredytu ważne jest, by nie szukać tylko takiego rachunku, który nie ma opłat, ale takiego, który pozwala też na wzięcie kredytu firmowego. Jak to możliwe? Dzisiaj w sytuacji, gdy pojawiają się w przedsiębiorstwie problemy z płynnością finansową, można wnioskować o limit w koncie firmowym. Pozyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na bieżące potrzeby lub na rozwój firmy.

Co ważne, kredyt w rachunku bieżącym często pozwala na zapłacenie odsetek tylko od wydanej kwoty, a nie od całego przyznanego limitu. Plusem tego typu pożyczki dla firmy jest to, że każda wpłata na konto uzupełnia wykorzystane środki, więc można dalej korzystać z pieniędzy.

Pożyczki dla firmy – dla kogo?

Kredyt w koncie firmowym skierowany jest do jednoosobowych działalności i spółek. Jednak jeśli jest się właścicielem lub wspólnikiem w spółce cywilnej, jawnej, partnerskiej lub z o.o. można skontaktować się z wybranym bankiem, by sprawdzić, czy są szanse na uruchomienie limitu w koncie firmowym. Przy uproszczonej księgowości powinno się dać założyć linię kredytową dla firm. Właśnie dlatego wybierając konto firmowe, dobrze jest postawić na taki bank, który oferuje przedsiębiorcom kredyt w koncie firmowym. Zdecydowanie łatwiej o niego wnioskować w banku, w którym ma się otwarty rachunek.

Jak działa kredyt w koncie firmowym?

Płynności finansowa jest bardzo ważna, gdyż daje stabilizację. W przypadku firm jest kluczowa, bowiem nie tylko gwarantuje, że przedsiębiorstwo się utrzyma, ale też zyska możliwość rozwoju. Właśnie dlatego świetnym wyjściem jest otwarcie linii kredytowej. Taka pożyczka dla firm przydaje się w sytuacji, gdy pojawiają się przejściowe problemy. Jak działa?

Na początku warto wyjaśnić, że pożyczki dla nowych firm są znacznie trudniejsze do dostania. Zwykle banki oczekują, że o limit w koncie można wystąpić, jeśli konto firmowe istnieje co najmniej 3 miesiące. Jednak nie musi to być normą. Warto zapytać lub poszukać takiego rachunku, który uwzględnia nowe firmy. Banki często tego typu produkty wydają zgodnie z własnymi wewnętrznymi regulaminami, a te mogą nieco odbiegać od generalnych przepisów.

Pożyczka dla firm jednoosobowych i spółek jako linia kredytowa polega na tym, że na rachunku bieżącym umożliwiony jest debet. Oczywiście jego wysokość jest ustalana indywidualnie na podstawie badania zdolności. Jak działa kredyt w koncie firmowym? Przedsiębiorca może wydać więcej pieniędzy, niż widnieje na koncie. Oczywiście w ramach ustalonego limitu.

Pożyczki dla firm – koszty

Choć nie jest trudno znaleźć konto firmowe za darmo i utworzyć na nim linię kredytową, to jednak niemożliwe jest znalezienie limitu w koncie bez opłat. Tak jak w przypadku każdej innej umowy kredytowej, tak i tutaj – są do zapłaty odsetki. Co jednak ważne, ich wysokość nie zależy od udzielonego limitu, a od wykorzystanej kwoty. Oprocentowanie kredytu w rachunku bieżącym firmowym jest ustalane zgodnie ze zmienną stopą procentową, której wysokość określana jest w oparciu marżę banku i o stawkę WIBOR.

zobacz również
2 Komentarze
  1. brynek mówi

    Dobrze, że są takie pożyczki. Myślę, że pandemia tak się dała firmom we znaki, że musiały tak się ratować. Oby udawało się na czas takie pożyczki spłacać.

  2. Wojsław mówi

    Banki mają bardzo ciekawą ofertę dla firm i dobrze, w końcu dzięki kredytom bardzo często możliwy jest w ogóle rozwój biznesu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.