Pożyczki dla bezrobotnych – o jakie pożyczki i kredyty może starać się bezrobotny?

2

Bez wsparcia finansowego czasem ciężko jest sobie poradzić. Otrzymanie kredytu jest w banku jednak trudne i nie każdy może je otrzymać. Ten problem pojawia się w przypadku osób bezrobotnych, którym z oczywistych względów nie chce się i nie może pożyczać pieniędzy. Jakie możliwości są w takim razie dostępne?

Czy osoba bezrobotna może otrzymać kredyt lub pożyczkę?

Formalnie rzecz biorąc, nie ma takiej możliwości. W bankach i w większości instytucji finansowych wymagane jest udowodnienie zdolności kredytowej, do znaczy posiadania stałych dochodów. Pod tym pojęciem rzecz jasna może kryć się wiele różnych sytuacji życiowych. Trzeba jednak pamiętać, że otrzymanie kredytu dla bezrobotnych czy też pożyczki, mimo wszystko może być trudne, chyba że będziemy sięgać po oferty, które dają taką możliwość. Warto jednak tę kwestię dobrze przemyśleć.

Kredyt dla bezrobotnego – co liczy się jako dochód?

Posiadanie stałego dochodu jest istotne, ale warto wiedzieć, co się pod tym pojęciem kryje. Nawet będąc osobą bezrobotną, można otrzymywać stałe dochody z innych źródeł, na przykład wynajmując czy dzierżawiąc mieszkanie lub budynek. Można też pracować na innych warunkach, na przykład na umowie o dzieło czy umowie zlecenie. Do dochodów zaliczają się także: zasiłki socjalne, alimenty czy jakakolwiek działalność objęta podatkiem. O ile otrzymanie kredytu dla bezrobotnych może być być trudne czy wręcz niemożliwe, o tyle wiele firm daje taką możliwość w przypadku pożyczek dla bezrobotnych.

warto przeczytać:  Pożyczka bez zaświadczeń: jakie warunki, jakie koszty, kto może ubiegać się o pożyczkę bez zaświadczeń?

Samolot z banknotu

Gdzie otrzymać kredyt dla bezrobotnych?

Czy w takim razie banki należałoby tutaj całkowicie skreślić z listy? Niekoniecznie. O ile standardowego kredytu się nie otrzyma, wiele banków ma w swojej ofercie kredyty na dowód, a to prawie to samo jak w przypadku pożyczek czy kredytów bez zaświadczeń. Nie jet to jednak aż takie łatwe, jak by się chciało. Oprócz pokazania dowodu, bank wymaga wyciągu z konta z kilku ostatnich miesięcy, jeżeli więc posiadamy regularne, stałe źródło dochodu, nie powinno być to problemem. Rzecz jasna wcześniej należy dokładnie zapoznać się z ofertą banku i tym, czego będzie od nas wymagać.

Gdzie po pożyczkę dla bezrobotnych?

Otrzymanie pożyczki pod wieloma względami jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku kredytu. Jest tak, ponieważ oprócz banków mamy na rynku wiele firm oferujących pożyczki różnego rodzaju i z różnymi warunkami do spełnienia. Na pewno więc chcąc otrzymać pieniądze, dobrze byłoby zastanowić się nad pożyczkami pozabankowymi dla bezrobotnych, które najczęściej nie wymagają zaświadczeń o dochodach. Takich firm jest na polskim rynku bardzo wiele, najlepiej więc byłoby sprawdzić ich oferty i porównać je ze sobą, by mieć świadomość dostępnych możliwości.

warto przeczytać:  Pożyczki z obsługą domową – czym są, dla kogo są przeznaczone?

Banknoty polskie

Jaka pożyczka dla bezrobotnego?

Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę szeroki, jeżeli chodzi o pożyczki dla bezrobotnych. Wybierając konkretną firmę, należy zapoznać się w jej warunkami, aby wiedzieć, co jest wymagane. W łatwy sposób można przecież otrzymać pożyczkę online dla bezrobotnych, która to opcja jest coraz powszechniejsza wśród ofert firm pożyczkowych. W ten sposób można jeszcze tego samego dnia otrzymać pieniądze na konto.

Nie można też zapominać o często reklamowanych pożyczkach bez BIK i KRD dla bezrobotnych. W tym przypadku sprawa jest o tyle prosta, że nie ma potrzeby przedstawiania swojej zdolności kredytowej i tego, jak przedstawiało się to w przeszłości. Można również wziąć pożyczkę na dowód, a dla osób bezrobotnych także jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. W firmach pożyczkowych i parabankach wystarczy pokazać dowód osobisty, by na jego podstawie otrzymać określoną kwotę.

Innym dość korzystnym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki na raty. Ten typ charakteryzuje się dłuższym okresem spłaty, co znacząco powinno odciążyć domowy budżet i zwiększyć szanse na spłatę zadłużenia. Tutaj jednak istnieje możliwość, że zostanie się zapytanym o zatrudnienie, co jednak nie powinno być przeszkodą, zwłaszcza jeżeli posiada inne źródło stałego dochodu.

warto przeczytać:  Pożyczka bez zaświadczeń - gdzie szukać?

Na co uważać chcąc wziąć kredyt lub pożyczkę?

W przypadku osób bezrobotnych wzięcie pożyczki czy kredytu może być nie tylko podyktowana chęcią, co być pewnym przymusem, szczególnie jeżeli gotówka jest nam bezwzględnie potrzebna. Tutaj jednak trzeba bardzo uważać! Będąc pod ścianą niekoniecznie będziemy kierować się rozsądkiem, a w ten sposób łatwo jest trafić na oszustów lub wybrać ofertę bardzo dla nas niekorzystną. Parabanków nie brakuje, tak jak ofert pożyczkowych. Tak samo wygląda to w przypadku popularnych chwilówek, które tak szeroko się reklamują.

Każdą taką ofertę należy dokładnie sprawdzić. Chcąc wziąć pożyczkę będąc osobą bezrobotną należy liczyć się z własnymi możliwościami finansowymi. W internecie można znaleźć rankingi i porównywarki pożyczek i kredytów gotówkowych, z czego warto korzystać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych mogą okazać się zgubne w skutkach, jeżeli jeżeli podejdzie się do tematu bez dokładnej analizy.

zobacz również
2 Komentarze
  1. homeless mówi

    Nie chcę nikogo dyskryminować, ale uważam, że bezrobotni powinni starać się o wsparcie socjalne, a nie o pożyczki. Z czego ma niby taki bezrobotny spłacić dług? To samo w sobie nie ma sensu.

  2. Ocenka mówi

    A jest faktycznie szansa na taki kredyt w banku? Są niby oferty pożyczek na oświadczenie, ale czy ja wiem? Przecież teoretycznie można by w nich skłamać, że jakiś stały dochód i pracę się ma. Bank nie weryfikuje tego jeszcze w jakiś inny sposób?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.