Pożyczka online – co to jest, na jakich warunkach dostaniesz pożyczkę online?

0

Potrzebujesz szybkiej gotówki, o którą wniosek złożysz online? Słyszysz reklamy radiowe i telewizyjne o tego typu produktach bankowych, ale obawiasz się, czy to aby na pewno prawda i jak to działa? Zajrzyj do naszego poradnika, a dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Pożyczka online – co to jest?

Pożyczka online, w przeciwieństwie do zwykłej wyróżnia się tym, że aby ją zaciągnąć, nie trzeba udawać się do siedziby banku lub instytucji pozabankowej. Wystarczy dostęp do Internetu. Pożyczki online udzielane są po złożeniu wniosków. Aby to zrobić należy zalogować się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Wcześniej warto przejrzeć porównywarki ofert, aby wyszukać najkorzystniejszej z nich. Pożyczki online oferuje wiele banków i instytucji pozabankowych. Właśnie dlatego nie ma potrzeby, by decydować się na pierwszą lepszą.

Pożyczki długoterminowe online

Zwykle o pożyczkach online mówi się chwilówki. Z reguły przyznawane są bowiem na niewielkie kwoty i na krótki czas, zwłaszcza te zaciągane w parabankach. Oczywiście w zależności od wysokości zobowiązania, można też wydłużyć czas spłaty, nawet do 36 miesięcy. Inaczej sprawa się ma z bankami. W nich możliwe jest wzięcie pożyczki długoterminowej online na znacznie wyższe kwoty (nawet ponad 100 tys.), a także na dłuższy okres, bo np. na 8 lat. Z reguły jednak kredyt online jest brany na mniejsze kwoty i z krótkim okresem spłaty.

warto przeczytać:  Pożyczka czy kredyt gotówkowy? Sposoby na uzyskanie szybkiej gotówki

Na jaki cel kredyt gotówkowy online?

To, co ważne w przypadku kredytów online, to fakt, że aby je otrzymać nie trzeba zdradzać, na co są potrzebne. Jest to kredyt konsumencki, który najczęściej zaciągany jest w nagłych sytuacjach. Zarówno przykrych wydarzeń losowych, jak np. naprawa samochodu, czy w celu sfinansowania okazyjnych zakupów, wyjazdów wakacyjnych. Tak więc chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy online nie ma co się obawiać, że należy wskazać powód, dla jakiego potrzebuje się pieniędzy. Tego typu konieczność jest przy mieszkaniowym, hipotecznym, samochodowym. Osoby składające wniosek o kredyty online muszą tylko liczyć się z koniecznością podania danych. Jakich? O tym poniżej.

Pożyczka przez internet – jakie dane trzeba podać?

Składając wniosek o pożyczkę przez internet należy podać swoje dane osobowe, adresowe, informacje o zarobkach. Nie zawsze muszą to być dokumenty od pracodawcy, potwierdzające wysokość pensji, rodzaj umowy i staż pracy. Pożyczka online na raty może być zaciągnięta po złożeniu oświadczenia lub po przedstawieniu wyciągu z konta z ostatnich 3 miesięcy.

Oczywiście firmy pozabankowe zabezpieczają się przed oszustwami, czyli braniem pożyczek na wykradzione dane. Właśnie dlatego tak ważne jest posiadanie konta osobistego, maila, aktywnego numeru telefonu. Dane są weryfikowane poprzez dokonanie przelewu na niewielką kwotę na konto pożyczkodawcy. Zdarza się, że możliwe jest to przez rozmowę telefoniczną.

warto przeczytać:  Pożyczka bez BIK i KRD, jak szukać pożyczek dla zadłużonych?

Szybka pożyczka online – jak szybko?

Wiele osób, które słyszą zapewnienia o możliwości zaciągnięcia szybkiej pożyczki online, zastanawiają się, co to tak naprawdę oznacza. Nie wiedzą, jak szybko mogą się spodziewać pieniędzy na koncie.

To, kiedy szybka pożyczka online będzie udzielona, zależy jednak od wielu aspektów. Przede wszystkim od wysokości zobowiązania. Pożyczki na niskie kwoty znacznie częściej są akceptowane ekspresowo. Istotne jest też to, jaką ma się zdolność kredytową. Nie bez znaczenia jest też to, czy umowa musi zostać przekazana przez kuriera do podpisania, czy mamy się udać do siedziby firmy, czy może można ją potwierdzić online przez maila.

Czy udzielane są pożyczki online w 15 minut? Pewnie! Jeśli po wysłaniu wniosku zostanie on z automatu zatwierdzony, dokonane zostaną przelewy weryfikacyjne w tym czasie i inne formalności. W praktyce jednak, aby zaciągnięcie pożyczek online w 15 minut było możliwe, trzeba mieć konto osobiste w tym samym banku, co firma udzielająca wsparcia finansowego.

Pożyczki online dla zadłużonych

A czy pożyczki online dla zadłużonych znajdują się w ofercie banków i instytucji pozabankowych? Oczywiście! Zarówno, jako kolejne zobowiązanie, jak i jako pożyczka konsolidacyjna, która pozwala połączyć inne kredyty i pożyczki w jeden dług z jednym okresem spłaty, jedną ratą.

Pożyczka online z komornikiem może być trudniejsza do uzyskania, bowiem to on zajmuje rachunek bankowy. W takiej sytuacji można się postarać o udzielenie takiego wsparcia, ale w firmie, która nie sprawdza BIK, nie wymaga przelewów weryfikacyjnych, a także nie przelewa pożyczonych pieniędzy na konto, a daje do ręki lub w formie czeku. Ważne w sytuacji, gdy zaciąga się pożyczkę online z komornikiem jest też to, żeby spłata była możliwa nie online, a na przykład przez przekaz pocztowy.

warto przeczytać:  Kredyt gotówkowy - na co można przeznaczyć?

Kolejną kwestią kredytów, w sytuacji, gdy jest się zadłużonym, jest też to, czy jest to pożyczka online bez BIK. BIK to Biuro Informacji Kredytowej, w którym znajdują się informacje o kredytobiorcach. Zarówno te dobre – o terminowych spłatach, jak i te złe, czyli o zadłużeniach. To sprawia, że osoby, które miały wcześniej problemy z regulowaniem należności, mają problem ze zdobyciem kolejnych pożyczek. Właśnie dlatego muszą szukać banków i parabanków, które mają w ofercie pożyczki online bez BIK i KRD. Z uwagi na ustawę antylichwiarską firmy mają obowiązek sprawdzać bazy. Czy więc da się znaleźć taką, która udzieli pożyczki online bez BIK? Oczywiście, że są i takie parabanki. Pytanie tylko, czy skoro inne odmawiają udzielania pożyczek online bez BIK i KRD nie oznacza to, że bardziej troszczą się o pożyczkobiorcę i jego sytuację materialną? Wszak bardzo często tego typu zobowiązania są związane z wysokimi kosztami dodatkowymi, co sprawia, że znacznie trudniej jest takiej osobie wyjść z długu.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.