Pożyczka na dowód – w jakich sytuacjach sprawdzi się pożyczka tylko z dowodem?

1

W sytuacji, gdy potrzebujemy wsparcia finansowego, najczęściej szukamy pomocy u rodziny i znajomych, jednak nie zawsze ją otrzymujemy. W takiej sytuacji zostają nam tylko banki i firmy pozabankowe, które oferują pożyczkę na dowód. W jakich sytuacjach się sprawdzi? Dla kogo tego typu pożyczka?

Czym jest pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód to kredyt gotówkowy, udzielany najczęściej przez firmy pozabankowe bez konieczności przedstawiania dokumentów. Wystarcza sam dowód osobisty. Pożyczki na dowód to sposób na pozyskanie pieniędzy w krótkim czasie. Najczęściej zaciągane są na krótki czas, by pozwolić opłacić nagły wydatek. Pożyczki na dowód zwykle muszą być spłacone przed upływem 30 dni, chociaż oczywiście to nie reguła. Zdarza się, że okres spłaty jest dłuższy. Zależy to od wysokości zobowiązania. Najważniejsze w przypadku kredytu na dowód jest to, że do jego zaciągnięcia potrzebny jest tylko dowód osobisty. Jak wygląda cała procedura?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Jak już wspomniano, aby zaciągnąć kredyt na dowód osobisty, nie są potrzebne żadne zaświadczenia. Zazwyczaj trzeba przedstawić dokument potwierdzający źródła dochodów, wysokość wynagrodzenia, rodzaj umowy o pracę, staż pracy. Są one potrzebne do zweryfikowania zdolności kredytowej. W przypadku kredytów na dowód nie ma takiej potrzeby. Wystarczy dokument potwierdzający tożsamość, konto w banku, telefon komórkowy, czasami także e-mail.

warto przeczytać:  Pożyczki gotówkowe: online, w oddziale, przez telefon czy do domu? Jak wziąć pożyczkę gotówkową?

Czy aby na pewno pożyczka na dowód bez zaświadczeń jest udzielana bez jakichkolwiek oświadczeń? Niekoniecznie. Firmy pożyczkowe zamiast dokumentów od pracodawcy proszą pożyczkobiorców o zadeklarowanie wysokości pensji, a także podanie stałych kosztów związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego. To właśnie na tej podstawie wydawana jest pozytywna lub negatywna opinia o pożyczce.

Szybka pożyczka na dowód

Dlaczego szybka pożyczka na dowód jest tak ekspresowo na koncie? Wszystko możliwe jest dzięki temu, że udzielana jest online. Ponadto wystarczy złożyć wniosek i oczekiwać na jego weryfikację. Bardzo często jest niemalże od razu zatwierdzany. Po tym należy zrobić jeszcze przelew weryfikacyjny. To dla potwierdzenia tożsamości. Odpowiedź pożyczkodawcy w sprawie kredytu na dowód osobisty powinna być przekazana poprzez wiadomość e-mail lub SMS.

Pożyczki na dowód przez internet

Dlaczego mówi się o pożyczkach na dowód przez internet? Właśnie dlatego, że wniosek o ich udzielenie wysyłany jest online. Wystarczy wejść na stronę z porównywarkami chwilówek lub konkretnej firmy pozabankowej i złożyć zapytanie. Kredyt online na dowód jest więc sposobem na to, by bez wychodzenia z domu pozyskać źródło finansowania.

warto przeczytać:  Kredyt gotówkowy - na co można przeznaczyć?

Nieważne, na co chce się wziąć pożyczkę. Wystarczy przejść pozytywnie weryfikację, mieć konto osobiste, aktywny numer telefonu i e-mail. Pożyczki online na dowód to takie produkty, który bez trudu można wziąć nawet z niewielkim zadłużeniem. Co więcej, odmowa w jednej firmie nie oznacza, że negatywnie podejdą do wniosku w drugiej. Pożyczki online na dowód różnią się między sobą więc warto je dokładnie porównywać.

Do kogo skierowana jest pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach?

Kto może skorzystać z pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach? Przede wszystkim ci, którym zależy na czasie. Tego typu kredyt na dowód bez zaświadczeń jest udzielany znacznie szybciej niż tradycyjny. Pieniądze mogą być na koncie nawet w 15 minut. Oczywiście by się tak stało konieczne jest szybkie wykonanie przelewów weryfikacyjnych. Zdarza się, że w przypadku posiadania konta w banku innym niż pożyczkodawca też może się to wydłużyć. Prawda jest jednak taka, że jest to wsparcie finansowe znacznie szybsze niż klasyczny kredyt konsumencki. Właśnie dlatego warto na niego postawić, gdy zależy nam na czasie.

warto przeczytać:  Monity za spóźnienia w spłacie pożyczki i chwilówki - czym są i ile mogą kosztować?

Kolejną grupą osób, która może mieć korzyści z zaciągania szybkiej pożyczki są ci, którzy potrzebują kredytu na krótki czas. Zdarza się coś, co powoduje, że potrzebna są pieniądze na już, ale spłata może być nawet po 3 dniach. Tutaj udzielenie kredytu jest błyskawiczne, a spłata musi być szybko. Często firmy pozabankowe nowym klientom udzielają wsparcia za darmo. Co to oznacza? Nie naliczają żadnych kosztów dodatkowych. Po prostu oddaje się tyle, ile się pożyczyło. Najważniejsze jednak, by zmieścić się w określonym czasie.

Czy pożyczka na dowód dla zadłużonych jest możliwa? I tak, i nie. Wiele zależy od tego, jak duże jest zadłużenie i czy jest spłacane. Bardzo często pożyczka na dowód dla zadłużonych jest udzielona dopiero po tym, jak zweryfikowane zostaną dane w BIK. Zgodnie z ustawą antylichwiarską firmy pozabankowe i banki muszą to robić. Teoretycznie więc pożyczki na dowód bez BIK nie istnieją. W praktyce wygląda to jednak tak, że firmy wyrywkowo sprawdzają BIK i KRD, wiele z nich dopuszcza kiepską historię kredytową. Sporo zależy bowiem od tego, co się napisze w oświadczeniu. Dla wielu pożyczki na dowód bez BIK są sposobem na spłatę zobowiązań lub konsolidację chwilówek.

zobacz również
1 komentarz
  1. myszata mówi

    Jak ktoś potrzebuje szybkiej gotówki, to to się sprawdzi. Tylko trzeba pamiętać, że takie pożyczki są najczęsciej wyżej oprocentowane.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.