Pożyczka na dowód? Czy można wziąć pożyczkę tylko z dowodem?

0

Pożyczki na dowód osobisty – jak to z nimi jest? Na czym polega procedura pożyczania pieniędzy za okazaniem tylko dokumentu potwierdzającego tożsamość? Kto może z tego skorzystać? Zapraszamy do lektury tekstu, który rozwieje wszystkie wątpliwości na temat pożyczek na dowód.

Pożyczka – minimum formalności

Dzisiaj, gdy każdy z nas cierpi na deficyt wolnego czasu, zależy nam na tym, by wszystkie sprawy załatwiać szybko – w tym najlepiej – bez wychodzenia z domu. Nie dziwi więc fakt, że także pieniądze pożyczać można telefonicznie lub online.

Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest również zminimalizowanie formalności niezbędnych do przeprowadzenia całej procedury. Zarówno telefonicznie, jak i poprzez formularz online jest to utrudnione. Właśnie dlatego pożyczki na małe kwoty są określane najczęściej jako „bez formalności”. Co to w praktyce oznacza? Nic więcej jak to, że aby pożyczyć pieniądz potrzebny jest tylko dokument tożsamości. Jak to możliwe?

warto przeczytać:  Jaka pożyczka dla osoby mającej nieregularne dochody?

Czym jest pożyczka na dowód osobisty?

To nic innego, jak zobowiązanie finansowe, które aby otrzymać, wystarczy posiadać jedynie dowód osobisty. Oczywiście w teorii. W praktyce okazuje się, że niezbędne jest jeszcze imienne konto w banku, telefon komórkowy i adres e-mail.

Dowód osobisty jest tak naprawdę potrzebny do złożenia wniosku. Podaje się w nim bowiem najważniejsze dane. Następnie są one weryfikowane. Najczęściej poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Opiewa on na symboliczną kwotę, jednak musi być wykonany z konta należącego do osoby, która wnioskuje o pożyczkę. Niestety nie zawsze tak jest. Zdarza się, że umowa jest wysyłana na e-mail lub kurierem czy pocztą.

Generalnie po zweryfikowaniu danych i zaakceptowaniu warunków pożyczki przez pożyczkobiorcę, pieniądze są przelewane na konto. Zdarza się więc, że można je mieć nawet w 15 minut. Oczywiście wiele zależy od tego, w jakim banku ma się konto.

Gdzie po pożyczkę na dowód osobisty?

Najczęściej, gdy potrzebujemy pożyczyć pieniądze, swoje kroki kierujemy do banków. Jednak te w swojej ofercie nie mają sensu stricte kredytów na dowód osobisty.

warto przeczytać:  Kredyt, pożyczka bez BIK – gdzie i jak otrzymać?

Owszem – w sytuacji, gdy ma się konto w jakimś banku i potrzebuje się pożyczki na niewielką kwotę – wówczas procedura jest uproszczona. Zdarza się, że wystarczy sam dowód i np. oświadczenie o wysokości dochodów oraz zgoda na sprawdzenie w BIK.

Można otrzymać również kredyt na wyciąg z konta, a nawet PIT. Jednak jak widać – nie jest to opcja dla osób pozostających bez pracy lub posiadających złą historię w BIK. Osoby z takimi problemami nie dostaną kredytu w banku.

Swoje kroki muszą skierować do instytucji pozabankowych, które oferują szybkie pożyczki na dowód i bez zaświadczeń lub oświadczeń o dochodach. Wiele z takich instytucji nie sprawdza również klientów w rejestrach dłużników typu: BIK, BIG czy KRD, więc udziela wsparcia finansowego także zadłużonym osobom.

Dla kogo pożyczka na dowód?

Właściwie, biorąc pod uwagę to, co zostało już wyżej napisane, odpowiedź na to pytanie jest jedna: dla każdego. O pożyczkę na dowód osobisty mogą się starać zarówno osoby z dochodami, jak i bez nich, mający wzorową, jak i kiepską historię kredytową.

warto przeczytać:  Konsekwencje niespłacania pożyczek. Co grozi za brak spłaty pożyczek i chwilówek?

Najważniejsze jest to, by mieć ukończone 18 lat. Warto pamiętać jednak o tym, że im mniej wymagań ze strony pożyczkodawcy, tym wyższe oprocentowanie. Musi sobie jakoś odbić ryzyko, na które się godzi udzielając pożyczki i sprawdzając jedynie dowód osobisty.

zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.