Jak szukać pożyczek dla zadłużonych?

1

W życiu spotyka nas wiele nieplanowanych wydarzeń, które niestety często związane są z różnego rodzaju wydatkami. Do tego nie zawsze nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, abyśmy mogli pokryć wszystkie koszty z nimi związane zaoszczędzonymi pieniędzmi. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest kredyt, ale co zrobić gdy już jesteśmy zadłużeni i nie możemy liczyć na wsparcie banku? Jedną z możliwości jest pożyczka dla zadłużonych.

Czym są pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych to oferty firm finansowych, które umożliwiają dostęp do pieniędzy w nagłych sytuacjach przy dopełnieniu stosunkowo niewielkiej ilości formalności. Parabanki, bo tak określane są również firmy udzielające pożyczek gotówkowych, nie sprawdzają tak dokładnie naszej zdolności kredytowej ani ilości nieuregulowanych zobowiązań finansowych, jak zwykłe banki. O pożyczkę w firmie udzielającej tzw. chwilówek może starać się każdy, nawet jeśli jego dane widnieją w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jak szukać pożyczek dla zadłużonych?

Aby znaleźć korzystną ofertę pożyczkową, warto poszukać w internecie rankingów pożyczek oraz narzędzi takich jak porównywarki pożyczek online. W takich miejscach zebrane są najkorzystniejsze aktualnie oferty różnych firm oferujących łatwo dostępną gotówkę. Warto przy tym pamiętać, aby nie decydować się na skorzystanie z pierwszej lepszej oferty, której reklamę znajdziemy np. podczas korzystania z portali społecznościowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy porównać ze sobą jak najwięcej propozycji różnych firm i dogłębnie zapoznać się z warunkami przyznania oraz spłaty pożyczki.

warto przeczytać:  Czy można otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu pożyczki dla zadłużonych?

W reklamach pożyczek od ręki bardzo często podawana jest wysokość oprocentowania danej pożyczki, jednak ta informacja nie daje nam wiedzy na temat całkowitego kosztu, jaki poniesiemy w związku z zaciągnięciem długu w parabanku. Aby mieć pełną świadomość na temat sumy, jaką będziemy musieli zwrócić firmie finansowej, która udzieliła nam pożyczki, musimy sprawdzić wysokość RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania, a więc całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, czyli pożyczkobiorcę). Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na termin spłaty, wysokość rat oraz wysokość kar naliczanych w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki. Należy przy tym pamiętać, że pożyczki dla zadłużonych są bardzo drogim produktem finansowym, więc korzystanie z niego jest mało opłacalne.

Przy podejmowaniu decyzji o zaciągnięciu pożyczki pozabankowej należy zachować bardzo dużą ostrożność, zwłaszcza w sytuacji, gdy już jesteśmy zadłużeni. Kolejne zobowiązania finansowe najczęściej nie są pomocne w wychodzeniu z długów. Jeśli znajdujemy się w takiej sytuacji istnieje spore ryzyko wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużeń. Jeśli nasza sytuacja finansowa jest naprawdę trudna, warto poszukać pomocy u osób, które zawodowo są związane z finansami i mogą pomóc nam w stworzeniu planu spłaty poszczególnych zobowiązań.

warto przeczytać:  Chwilówki to popularne szybkie pożyczki – dlaczego?
zobacz również
1 komentarz
  1. Katrin mówi

    Przede wszystkim osoby zadłużone nie powinny brak kolejnych pożyczek. Takie jest moje zdanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.