Jak i gdzie ubiegać się o szybką pożyczkę przez internet?

1

Internet bardzo ułatwia życie w wielu dziedzinach. Okazuje się, że może także przydać się, aby wziąć pożyczkę. Pożyczki online to zachęcające rozwiązanie dla wielu. Ale gdzie ich szukać i co trzeba zrobić, aby taką pożyczkę otrzymać?

Czym jest szybka pożyczka online?

Pożyczka online jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa – pożyczką, którą możemy wziąć za pośrednictwem internetu. Nie musimy więc w tym celu wychodzić z domu, by udać się do siedziby banku bądź innej finansowej instytucji. Ale to nie dlatego mówimy o takich pożyczkach, że są szybkie. Szybkość wynika z tego, że procedury w ich przypadku są uproszczone.

Czy warto wziąć szybką pożyczkę online?

Branie szybkiej pożyczki przez internet ma pewne zalety, które mogą być dla nas niezwykle istotne. Wspomniane uproszczenie procedur sprawia, że formalności sprowadzają się do złożenia wniosku przez internet, a decyzja, czy otrzymamy pożyczkę, zostaje wydana często dosłownie w ciągu kilku minut. Cała popularność tak zwanych chwilówek na tym się opiera. Pożyczka czy chwilówka – jest to więc rozwiązanie, które może odpowiadać szczególnie tym, którzy z powodu nagłej potrzeby muszą mieć pieniądze jak najszybciej.

Innym skutkiem mniejszych formalności jest szeroka dostępność takich pożyczek. Może z nich skorzystać duże grono potrzebujących, ponieważ często są to pożyczki przez internet bez zaświadczeń. Oznacza to, że pożyczkobiorca, którego wniosek zostałby odrzucony w banku, na przykład ze względu na nieuregulowane zobowiązania kredytowe i niekorzystną ocenę zdolności kredytowej w BIK, może otrzymać bez problemów pożyczkę pozabankową przez internet.

warto przeczytać:  Odsetki ustawowe za opóźnianie w spłacie pożyczki – ile wynoszą w 2019 roku?

Instytucje finansowe takie jak parabanki i firmy pożyczkowe nie są tak wymagające jak banki i z reguły nie prześwietlają historii kredytowej klienta. Banki sprawdzają też nieraz czy nie figurujemy w Krajowym Rejestrze Długów. Oczywiście jeśli znajduje się tam nasze nazwisko, nie powinniśmy liczyć, że nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Na szczęście są właśnie pożyczki przez internet bez sprawdzania dłużników i tutaj wielu pożyczkobiorców z niepospłacanymi długami może znaleźć swoją szansę.

Czyżby zatem szybkie pożyczki miały same zalety? Niestety aż tak dobrze nie ma – wszystko musi mieć przecież również te gorsze strony. W przypadku pożyczek przez internet należy wspomnieć o tym, że z reguły pieniądze, które możemy w ten sposób pozyskać, to nie są duże kwoty. Mowa najczęściej o kilkuset lub najwyżej kilku tysiącach złotych.

Innym mankamentem może być dla niektórych krótki czas spłaty. Owszem, dzięki pożyczkom przez internet na konto można szybko otrzymać pieniądze, ale szybko trzeba je również zwrócić. Z reguły termin ten wynosi od trzydziestu do sześćdziesięciu dni.

pieniądze pod lupą

Jak szukać taniej pożyczki przez internet?

Ponieważ ofert jest dużo, rozglądanie się za taką, która będzie najlepiej spełniać nasze wymagania, może przypominać szukanie igły w stogu siana. Jest to jednak praca, którą trzeba wykonać, bo nie można tak po prostu wziąć pierwszej lepszej pożyczki online, na jaką natrafimy. Powinniśmy ustalić, jakie kryteria są dla nas najistotniejsze i wybrać taką ofertę pożyczkową, która w jak najlepszy sposób będzie je spełniać, a to wymaga oczywiście dokładnego przeanalizowania warunków poszczególnych ofert.

warto przeczytać:  Koszty pożyczek i chwilówek - jakie są naprawdę?

Można to zrobić w sposób tradycyjny, czyli na własną rękę przeglądać internet w poszukiwaniu ofert i samodzielnie je analizować, co jest jednak dość żmudne, wymaga czasu i cierpliwości, a zważywszy na ogromne zasoby sieci, można przypuszczać, że jakieś dobre oferty umkną naszej uwadze.

Prostszym sposobem, a zapewne również efektywniejszym, będzie skorzystanie z którejś z internetowych porównywarek. Takie narzędzia pozwalają przejrzeć od razu dostępne na rynku oferty pożyczek przez internet pod kątem ustalonych przez nas kryteriów – mamy je wszystkie zebrane w jednym miejscu i uporządkowane według konkretnych cech.

Jak wziąć pożyczkę przez internet?

Jak powiedzieliśmy, procedura wzięcia pożyczki online jest prostsza i zajmuje mniej czasu niż ubieganie się o pożyczkę bankową. Sprowadza się do wypełnienia na stronie pożyczkodawcy odpowiedniego wniosku, co nie zajmuje zwykle więcej niż kilka minut. We wniosku muszą się znaleźć nasze dane osobowe, adresowe i informacje o zarobkach. Oprócz tego musimy też oczywiście uściślić szczegóły dotyczące tego, jaką pożyczkę chcielibyśmy wziąć. Chodzi tu zwłaszcza o ustalenie kwoty i czasu spłaty.

Kolejną sprawą jest weryfikacja naszej tożsamości. Może ona zostać przeprowadzona na różne sposoby, to już zależy od metod wypracowanych przez konkretnego pożyczkodawcę. Często odbywa się ona w ten sposób, że na jego konto musimy wysłać symboliczną sumę, na przykład 1 zł. Ale weryfikacja może być również telefoniczna.

warto przeczytać:  Szybkie pożyczki dla firm - czy są możliwe?

Darmowa pożyczka

Jeśli dobrze poszukamy, możemy znaleźć też oferty pożyczki przez internet za darmo. W założeniu ma to być taka pożyczka, w przypadku której spłacamy jedynie pożyczoną kwotę i nie wchodzą w grę żadne dodatkowe koszty. Oczywiście udzielanie pożyczek to nie działalność filantropijna. Pożyczkodawca musi coś z tego mieć. Jak to więc wygląda z owymi darmowymi pożyczkami?

Najczęściej jest to chwyt, mający przywiązać klienta do danej firmy. Polega to na tym, że pierwsza pożyczka, którą w niej weźmiemy, jest pozbawiona opłat związanych z transakcją, czyli opłat wstępnych, prowizji i odsetek.

W przypadku kolejnych pożyczek w tej samej firmie wszystkie te opłaty już nas jednak oczywiście obowiązują. Ponieważ jednak pożyczkodawcy z tego sektora rzadko wymieniają się między sobą informacjami o kontrahentach, część pożyczkobiorców zaciąga darmowe pożyczki w kilku różnych firmach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w ramach darmowej pożyczki możemy pozyskać jedynie nieduże kwoty, nie przekraczające najczęściej jednego lub dwóch tysięcy złotych.

zobacz również
1 komentarz
  1. nieufna mówi

    Gdybym była zmuszona skorzystać z takiej oferty, to chyba pytałabym wśród znajomych o polecenia konkretnej firmy, raczej nie korzystałabym z usług niesprawdzonego parabanku. Za duże ryzyko.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.